Nasze projekty

Abp Guzdek: Otoczmy modlitwą poległych żołnierzy prosząc Boga, by za poświecenie życia otrzymali życie wieczne

"Pamiętajmy o Żołnierzach poległych w walce o wolność naszej Ojczyzny, oddajmy im hołd i otoczmy ich modlitwą wdzięczności, prosząc Boga, by za poświęcenie życia doczesnego otrzymali życie wieczne" - mówił abp Józeg Guzdek, administrator apostolski Ordynariatu Polowego, w przesłaniu na Święto Wojska Polskiego, które obchodzimy 15 sierpnia.

fot. kkic/Wikimedia

Administrator Apostolski Ordynariatu Polowego podkreślił w przesłaniu, że kolejna rocznica zwycięskiej Bity Warszawskiej jest doskonałą okazją, by wyrazić wdzięczność wszystkim żołnierzom, którzy w każdej chwili są gotowi na poświęcenie dla Ojczyzny. Kolejna rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za Waszą służbę i pracę. Ponadto zachęca do pogłębionej refleksji nad rolą i znaczeniem Wojska Polskiego w historii naszego narodu – powiedział.

Ponadto abp Guzdek zaznaczył, że Święto Wojska Polskiego jest także momentem, w którym naród powinien szczególną modlitwą otoczyć wszystkich poległych w obronie Ojczyzny. Pamiętajmy o Żołnierzach poległych w walce o wolność naszej Ojczyzny, oddajmy im hołd i otoczmy ich modlitwą wdzięczności, prosząc Boga, by za poświęcenie życia doczesnego otrzymali życie wieczne.

Postawa odpowiedzialności za przyszłość Ojczyzny

Przeszłość powinna stanowić doskonałe źródło wiedzy na temat znaczenia wolności dla wszystkich Polaków. W związku z tym – jak podkreśla ordynariusz – na każdym obywatelu spoczywa obowiązek odpowiedzialności za teraźniejszość i przyszłość kraju. Refleksja nad przeszłością niech umacnia naszą postawę odpowiedzialności za teraźniejszość i przyszłość Ojczyzny. Każdy żołnierz, pracownik wojska, każda osoba odpowiedzialna za powierzony jej obszar bezpieczeństwa kraju niech odpowie sobie we własnym sumieniu, czy należycie wywiązuje się z powierzonych zadań i obowiązków.

Reklama

Zachęcam, aby – pamiętając o słowach Chrystusa: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40) – Wasza codzienna służba Ojczyźnie i zaangażowanie na rzecz utrzymania pokoju na świecie, opierały się na fundamencie ewangelicznego prawa miłości Boga i bliźniego – dodał abp Gądecki.

Na koniec przesłania Ordynariusz zapewnił o modlitwie w intencji wszystkich żołnierzy.

kw/episkopat.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę