Nasze projekty

Abp Głódź dementuje nieprawdziwe doniesienia o swoim stanie. Czuje się dobrze

W piątek media podały nieprawdziwą informacje, że abp Sławoj Leszek Głódź przebywa w "szpitalu w stanie ciężkim". W rozmowie z KAI zdementował te pogłoski i zapewnił, że czuje się dobrze.

Abp Sławoj Leszek Głódź FOT. WIkipedia

Abp Sławoj Leszek Głódź czuje się dobrze, nie jest w szpitalu i przebywa u siebie w Bobrówce, nieopodal Białegostoku. W rozmowie z KAI zapewnił, że dzisiejsze informacje medialne, o tym, że jest w „szpitalu w stanie ciężkim”: są całkowicie nieprawdziwe. To typowa kaczka dziennikarska – powiedział były metropolita gdański.

Były metropolita gdański

Abp Głódź był metropolitą gdańskim od 2008 do 2020 roku, kiedy osiągnął wiek emerytalny. Po ustąpieniu przez niego z urzędu Stolica Apostolska przeprowadziła dochodzenie wobec emerytowanego biskupa gdańskiego dotyczące zaniedbań w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób nieletnich, a także w innych sprawach dotyczących zarządzania diecezją.

W wyniku zakończonego w 2021 roku bp Głódź dostał nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską, zakaz uczestnictwa w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich na terenie archidiecezji gdańskiej, dostał także polecenie wpłaty pieniężnej na rzecz działalności Fundacji św. Józefa.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę