Nasze projekty

Abp Galbas o nowym biskupie sosnowieckim: nie będzie uciekał od spraw trudnych

W słowie do wiernych abp Adrian Galbas podkreślił, że diecezja sosnowiecka "zyskuje odpowiedniego i odpowiedzialnego pasterza", który "na pewno nie jest też tchórzem i nie będzie uciekał od spraw trudnych".

fot. Konferencja Episkopatu Polski/Flickr

Od czasu rezygnacji z urzędu biskupa Grzegorza Kaszaka, diecezją sosnowiecką zarządza administrator apostolski arcybiskup Adrian Galbas, metropolita katowicki. To się niedługo zmieni, ponieważ w południe nuncjatura ogłosiła nominację nowego biskupa, którym będzie bp Artur Ważny, dotychczasowy biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.

ZOBACZ: Bp Artur Ważny nowym biskupem sosnowieckim

Do nominacji odniósł się w liście do wiernych diecezji sosnowieckiej abp Galbas. „Bp Artur jest bardzo oddany szczególnie dwom sprawom: ewangelizacji i formacji, zwłaszcza formacji duchownych. Obie są bardzo aktualne i potrzebne w diecezji sosnowieckiej. Diecezja zyskuje więc odpowiedniego i odpowiedzialnego Pasterza” – napisał. „Bp Artur na pewno nie jest też tchórzem i nie będzie uciekał od spraw trudnych” – dodał abp Galbas.

Reklama

Publikujemy treść listu:

Siostry i Bracia,

dziś w południe nuncjatura apostolska w Warszawie podała do publicznej wiadomości, że papież Franciszek mianował biskupem sosnowieckim ks. bpa Artura Ważnego. Bardzo się cieszę z tej decyzji. Nasze modlitwy o wybór Biskupa przyniosły piękny owoc.

Reklama

Ks. bp Artur jest bardzo oddany szczególnie dwom sprawom: ewangelizacji i formacji, zwłaszcza formacji duchownych. Obie są bardzo aktualne i potrzebne w diecezji sosnowieckiej. Diecezja zyskuje więc odpowiedniego i odpowiedzialnego Pasterza, który – czego jestem pewien – pokocha ją całym sercem i odda się jej bez reszty. Bp Artur na pewno nie jest też tchórzem i nie będzie uciekał od spraw trudnych. Nie jest też człowiekiem nieroztropnym, żadnej więc z tych spraw nie będzie załatwiał naiwnie.

Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego, będę zarządzał diecezją do czasu kanonicznego objęcia jej przez nowego Pasterza. Data zostanie wkrótce ogłoszona.

Niech św. Wojciech, wielki biskup i męczennik, wspiera nasz lokalny Kościół w Sosnowcu i jej nowego Pasterza.

Reklama

Bądźmy zjednoczeni w modlitwie i we wspólnym budowaniu Kościoła, gdziekolwiek jesteśmy.

Niech Pan was błogosławi, a Maryja wiernie za wami oręduje.

Z modlitwą,

Adrian J. Galbas SAC

KAI, kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę