Nasze projekty

7 rocznica kanonizacji Jana Pawła II. Wywieś flagę papieską!

27 kwietnia przypada siódma rocznica kanonizacji Jana Pawła II. Organizatorzy inicjatywy "Święty4ever" zachęcają do wywieszenia tego dnia flagi papieskiej, aby wyrazić swoją bliskość z papieżem Polakiem.

Organizatorzy inicjatywy duszpasterskiej „Święty4ever” zachęcają, aby zdjęciem udekorowanego flagą papieską domu, mieszkania, podzielić się w mediach społecznościowych, szczególnie na Facebooku i Twitterze. Warto też publikowaną fotografię opatrzyć ulubionym cytatem z nauczania papieża Polaka, by w ten sposób przybliżyć bogactwo i ponadczasowość jego myśli innym osobom – zachęcają organizatorzy „Święty4ever”.

Zdjęcie wraz z ulubionym cytatem zaczerpniętym z nauczania św. Jana Pawła II, w publikowanym poście należy umieścić z hasztagiem #Święty4ever.

„Święty Jan Paweł II ze mną na zawsze”

Inicjatywa duszpasterska „Święty Jan Paweł II ze mną na zawsze – Święty4ever” trwa już od kilku miesięcy. Została zainaugurowana w roku setnej rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Każdy, komu bliski jest papież z Polski, kto chce go lepiej poznać, kto szuka inspiracja do działania, które ma służyć integralnemu rozwojowi osobistemu oraz społecznemu może się w nią włączyć.

Reklama
Reklama

Aby włączyć się w inicjatywę wystarczy się modlić przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, codziennie o 21.37, czyli w godzinie jego odejścia do Domu Ojca. Następne zadanie, do którego jesteśmy zachęcani, to czytanie tekstów papieskich. Akcja to też wezwanie do realizacji nauczania św. Jana Pawła II. Tu konkretnie chodzi o umiejętność dostrzegania osób potrzebujących oraz okazywania im pomocy.

Inicjatywa jest obecna w przestrzeni internetowej i publicznej. Znakiem włączenia się w nią jest wystawiony wizerunek św. Jana Pawła II w oknach domów czy też mieszkań.

Do wywieszania flagi papieskiej organizatorzy zapraszają w rocznice związane z życiem i śmiercią papieża Polaka. Kolejne ważne dni to 13 i 18 maj.

Reklama
Reklama

Inicjatywie Święty4ever oraz wszystkim biorącym w niej udział błogosławieństwa udzielili: abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski; bp Roman Pindel, biskup bielsko-żywiecki oraz bp Jan Piotrowski, biskup kielecki.

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite