7 kandydatów przyjęto do seminarium w Radomiu. „Moglibyśmy powiedzieć, że to niedużo, ale…”

W nowym roku akademickim formację w seminarium duchownym w Radomiu rozpocznie siedmiu nowych kandydatów do kapłaństwa. "Moglibyśmy powiedzieć, że siedmiu to niedużo, ale to są konkretne biografie, konkretni ludzie" - mówi rektor seminarium.

fot. Saint John's Seminary/Unsplash

7 młodych mężczyzn rozpocznie formację na pierwszym roku Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Kilka dni temu odbyła się druga tura egzaminów wstępnych. Pytania dotyczyły wiedzy z Pisma Świętego, moralności chrześcijańskiej i życia Kościoła.

ZOBACZ TEŻ: Anna Dymna o filmie „Johnny”: każdy ksiądz powinien go zobaczyć, bo pokazuje jaką niezwykłą funkcję pełnią dla ludzi

To siedmiu młodych mężczyzn, którzy rozpoczną formację na pierwszym roku naszego seminarium. Ta liczba gwarantuje stworzenie bardzo konkretnej wspólnoty, która przez kolejne lata będzie podążać w kierunku święceń kapłańskich – powiedział gość Radia Plus Radom ks. Marek Adamczyk, rektor seminarium.

Reklama

Jestem wdzięczny Panu Bogu za to, że woła i to woła skutecznie w bardzo trudnych czasach. Możliwości współczesnego świata rodzą sytuację, która jakoś przypomina tę, gdy do Pana Jezusa przyszedł młodzieniec, a Zbawiciel powiedział mu: „»Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!«. Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości”. Są osoby, które w szlachetności serca, wobec mnogości propozycji, słyszą głos Bożego powołania i przychodzą. Moglibyśmy powiedzieć, że siedmiu to niedużo, ale to są konkretne biografie, konkretni ludzie, jakieś konkretne pragnienia służenia Panu Bogu, powołania, które w sobie odkrywają – powiedział ks. Adamczyk.

Alumni pierwszego roku pochodzą z różnych miejscowości diecezji radomskiej, miast i wiosek. Większość to tegoroczni maturzyści, ale są też i starsi. Jeden ukończył studia lingwistyczne z anglistyki. Są też ci, którzy studiowali i przerwali tę naukę lub pracowali.

PRZECZYTAJ: „Krzyk do Boga”, czyli rekolekcje dla zmęczonych kapłanów. „Aby usłyszeć Boga, potrzeba też ciszy”

Reklama

Radomscy alumni po ukończeniu seminarium otrzymują indeksy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Są studentami Wydziału Teologicznego.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę