Nasze projekty

500 kilometrów do Maryi. Gdańska Pielgrzymka ruszyła na Jasną Górę

Po raz 39. do Częstochowy ruszyła Gdańska Piesza Pielgrzymka. Pątnicy mają przed sobą 500 km trasy. W Gdańsku wyznaczono natomiast 16 kościołów stacyjnych, w których każdego dnia będzie można uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim w intencji pielgrzymów.

fot. Magdalena Pijewska / EpiskopatNews / Flickr

Zaprzyjaźnić się z Maryją

Tradycyjnie pielgrzymi spotkali się na Mszy św. w bazylice Mariackiej w Gdańsku. Przewodniczył jej bp Zbigniew Zieliński.

Jak co roku gromadzimy się w bazylice poświęconej Najświętszej Maryi Pannie, aby razem z Nią wyruszyć, jeszcze bardziej się z Nią zaprzyjaźnić, a przez to jeszcze bardziej dotrzeć do Jej Syna Jezusa Chrystusa. Wyruszamy ku Jasnej Górze nie tylko z Gdańska, ale także z różnych wydarzeń, sytuacji i okoliczności, które zabieramy ze sobą w naszych pielgrzymich sercach – mówił hierarcha.

Podkreślił, że pielgrzymka wpisuje się w rok duszpasterski obchodzony pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”, zatem objęcie sercem i umysłem prawdy o obecności Chrystusa w Eucharystii stanowi najistotniejszy punkt pielgrzymkowego wysiłku.

Reklama
Reklama

Pielgrzymi z Gdańska ruszyli na Jasną Górę. Po porannej Mszy św w Bazylice Mariackiej której przewodniczył bp Zbigniew…

Posted by Bazylika Mariacka w Gdańsku on Tuesday, July 27, 2021

Maryja przybliża Boga do nas i nas do Boga

Bóg chce nam przekazać wiele skarbów w tak niezwykły i niepowtarzalny sposób przez pośrednictwo Maryi, która przybliża Boga do nas i nas do Boga. Wszyscy, którzy się otworzą na tę prawdę, są skazani na stuprocentowy sukces – zaznaczył bp Zieliński. Życzył wszystkim owocnego i bogatego w duchowe przeżycia pielgrzymowania, które ma przybliżać do coraz głębszego uczestnictwa w Eucharystii. To w niej Bóg gromadzi wszystkich w jedno, posila i prowadzi do świętości – podkreślił hierarcha.

Po Mszy św. ks. Łukasz Grelewicz, kierownik pielgrzymki wypowiedział tradycyjną formułę: „Uważam 39. Gdańską Pieszą Pielgrzymkę za rozpoczętą”. Wyraził też radość z kolejnej możliwości pielgrzymowania, mimo panujących obostrzeń związanych z pandemią.

Reklama
Reklama

Na Jasną Górę pielgrzymuje 250 osób. 80 osób zapisało się na całą pielgrzymkę, pozostałe będą szły jeden lub kilka dni. Każdego dnia z Gdańska będzie kursował autokar dowożący i odwożący pielgrzymów, którzy nie mogą uczestniczyć w całej trasie.

Szczęść Boże,To już dzisiaj 😍Pierwszy stacyjny apel w łączności z pielgrzymami.Zapraszamy Was na godzinę 20:30 do Archikatedra OliwskaDo zobaczenia ! ❤️

Posted by Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę on Wednesday, July 28, 2021

Wsparcie pielgrzymów

Szczególne zadanie przypada grupie biało-złotej. Tworzą ją osoby, które w Gdańsku wspierają pielgrzymów swoją modlitwą i ofiarowanym cierpieniem. Dodatkowo jest wyznaczonych 16 kościołów stacyjnych, w których po kolei, każdego dnia o 20:30 będzie można uczestniczyć w Apelu Maryjnym w intencji pielgrzymów.

Reklama

Pierwszego dnia na trasę wyruszyło ponad 200 osób. Uczestnicy 39. Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę muszą pokonać 500 km. Przed oblicze Matki Bożej dotrą 12 sierpnia.

os, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę