Nasze projekty

400 apteczek dla ubogich. Wielkie serca ofiarodawców

Gaziki jałowe, środki dezynfekujące, plastry, kremy i maści, podstawowe leki, suplementy, środki do pielęgnacji oraz opaski uciskowe i koce termiczne. To wszystko znalazło się w ok. 400 "Apteczkach dla ubogiego", które dzięki Caritas w diecezji bielsko-żywieckiej trafiły m.in. do bezdomnych ze schroniska i noclegowni w Bielsku-Białej.

Akcja rozpoczęła się w połowie lutego, z początkiem Wielkiego Postu. Przez miesiąc włączyły się w nią Szkolne Koła Caritas, zespoły parafialne i darczyńcy indywidualni. Zdaniem organizatorów efekt akcji „Apteczka dla ubogiego” pokazuje „wielkie serca ofiarodawców” – udało się skompletować ok. 400 apteczek.

Jak informuje Caritas, „oprócz darów rzeczowych zostały również zebrane środki finansowe, które pozwoliły zakupić najpotrzebniejsze artykuły”. Organizatorzy zapewniają także, że wszystkie zebrane produkty są nowe, z odpowiednią datę ważności.

Leki, jakie zebrano podczas akcji, trafiły natomiast bezpośrednio do „podmiotu świadczącego stałą opiekę medyczną nad osobami, które wymagają fachowej pomocy lekarskiej”.

Reklama
Reklama

os, KAI, Caritas Bielsko/Stacja7

Już od jutra rusza akcja "APTECZKA DLA UBOGIEGO", w której Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej będzie zbierać artykuły…

Posted by Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej on Tuesday, February 16, 2021

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę