Nasze projekty

35 kleryków przygotowuje się do kapłaństwa w Radomiu. „Niech Bóg wspiera każdego z nas”

Na pierwszym roku do kapłaństwa przygotowywać się będzie 6 młodych mężczyzn. "Niech Bóg wspiera każdego z nas, niech to będzie czas Bożych dzieł i Bożych owoców" - mówił do seminarzystów bp Marek Solarczyk w czasie mszy świętej inaugurującej nowy rok akademicki.

fot. Saint John's Seminary/Unsplash

W homilii bp Solarczyk zachęcał, aby alumni potrafili odkrywać i wypełniać to, co jest misją Boga. Niech Bóg wspiera każdego z nas, niech to będzie czas Bożych dzieł i Bożych owoców. Niech ta Eucharystia będzie okazją, byśmy z naszym oddaniem i zawierzeniem stanęli dzisiaj wobec Boga, prosząc Go, aby wspomógł nas w tym pragnieniu i wypełnieniu misji synów wierności – mówił bp Solarczyk.

Ważne jest, abyśmy potrafili na tyle zgłębić i szczerze, z oddaniem żyć tajemnicami Boga i tych Prawd, które płyną z nauk filozoficznych, abyśmy potrafili je przekazać i pomóc innym je zrozumieć – życzył bp Solarczyk.

Ks. Marek Adamczyk, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, podziękował za pomoc wszystkim, którzy wspierają radomskich alumnów. W nowym roku formacyjnym pracę, jako wykładowca rozpocznie ks. dr Damian Fołtyn oraz ks. dr Andrzej Jędrzejewski, który powrócił do radomskiego seminarium.

Reklama

W inauguracji roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu wzięli udział przedstawiciele innych seminariów duchownych oraz przedstawiciele uczelni wyższych, m.in. Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej im. Sługi Bożego Roberta Schumana w Radomiu. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II reprezentował ks. dr hab. Mirosław Brzeziński, prof. KUL, prodziekan Wydziału Teologii.

Wykład inauguracyjny „Obowiązki wobec narodu i państwa w nauczaniu bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego” wygłosił ks. dr Andrzej Jędrzejewski.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę