Nasze projekty

17 lipca chrześcijańska muzyka rozbrzmi w Legnicy. GiG Festival po raz pierwszy w Polsce

Organizowany od kilku lat w Niemczech katolicki festiwal muzyki chrześcijańskiej GiG Festival zawita w niedzielę 17 lipca po raz pierwszy do Polski. Na zaproszenie biskupa legnickiego pojawią się tam muzycy ze Stanów Zjednoczonych, Włoch, Austrii, Irlandii i Polski. GiG Festival (skrót od „God is Good” - Bóg jest dobry) "pragnie przekazać radość, piękno wiary i Kościoła, zwłaszcza młodym ludziom, a także rodzinom - podkreślają organizatorzy.

zdjęcie organizatorów GiG Festival

GiG Festival jest katolickim festiwalem muzycznym, który od 2016 roku koncertuje w całych Niemczech. Jednak w tym roku GiGFest zawita po raz pierwszy do Polski, a miejscem jego organizacji stanie się Legnica.

Do festiwalu dołączają katoliccy artyści i muzycy z całego świata. W Legnicy pojawią się muzycy z Polski, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Austrii i Irlandii.

Dorastałem jako katolik, ale nie praktykowałem swojej wiary. Teraz jestem wszędzie tam, gdzie chce mnie Bóg. Jeśli wzywa mnie do Niemiec, to tam będę. To dla mnie zaszczyt, że mogę tutaj być – mówił podczas ostatniej niemieckiej edycji GiG Festival Joe Melendrez, hispanoamerykański raper tworzący muzykę o przesłaniu ewangelizacyjnym. Tego lata zawita on także do Legnicy.

Reklama

Festiwal łączący dwie rzeczywistości

GiG Festival, jak podkreślają organizatorzy pragnie przekazać radość, piękno wiary i Kościoła, zwłaszcza młodym ludziom, a także rodzinom. GiG oznacza „God is Good” (Bóg jest dobry) oraz „muzykę na żywo”, podczas festiwalu te dwie rzeczywistości są połączone. Muzyka powinna z łatwością i zabawnym nastrojem dawać jasno do zrozumienia, że Bóg jest naprawdę dobry i kocha każdego z nas.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają w niedzielę 17 lipca od godz. 16.00 na Osiedle Kopernika w Legnicy (plac przy kościele Matki Bożej Królowej Polski), by właśnie tam usłyszeć muzykę na światowym poziomie, posłuchać historii wielu osób z całego świata i dzięki temu zrozumieć, że Bóg jest dobry. Jak dodają, wstęp na festiwal jest zawsze wolny, aby podkreślić dobroć Boga i fundamentalną dobrowolność.

pa, GiG Festival, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę