Nasze projekty

Droga krzyżowa w… autobusie!

13 marca w Legnicy zostanie odprawiona „autobusowa” Droga Krzyżowa. To odpowiedź na apel papieża Franciszka, który zachęcał młodych, by „narobili rabanu”, zwłaszcza w perspektywie przyszłorocznego Światowego Spotkania Młodych w Krakowie.

Reklama

„To będzie nasza odpowiedź na prośbę Papieża, by młodzi katolicy zaznaczyli swoją obecność w przestrzeni życia publicznego” – powiedział ks. Przemysław Superson, odpowiedzialny za przygotowania do ŚDM w diecezji legnickiej.

 

W czasie Wielkiego Postu ważnym nabożeństwem gromadzącym wiele osób jest Droga Krzyżowa. „My chcemy odprawić ją w niecodziennej formie, na pokładzie autobusu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Chcemy w ten sposób dotrzeć do tych, którzy jadą do pracy, na zakupy, do szkoły. Chcemy im powiedzieć, że Jezus nas kocha i oddaje za nas życie” – dodaje ks. Przemysław.

Reklama
Reklama

 

W piątek 13 marca z placu Słowiańskiego wyruszy specjalnie oznakowany autobus MPK. Na jego pokładzie mogą się znaleźć wszyscy, którzy pragną przeżyć nabożeństwo Drogi Krzyżowej. „Będzie nam towarzyszył krzyż, modlitwa i pieśni pasyjne. Oczywiście tym razem można będzie wyruszyć bez biletu” – mówi ks. Superson.

 

Reklama
Reklama

Autobus przejedzie ulicami: Złotoryjską, Lotniczą, Pocztową w kierunku dworca PKP, następnie ul. Wrocławską na osiedle Piekary, aż do ronda. Stamtąd ul. Piłsudskiego wróci na plac Słowiański.

 

Jak podkreśla ks. Przemysław, autobus będzie się zatrzymywał na przystankach. „Podczas krótkiego postoju chcemy spotkać się ze wszystkimi pasażerami. To będzie okazja do złożenia świadectwa naszej wiary, ale też poinformowania o przyszłorocznych Światowych Dniach Młodzieży” – dodaje pomysłodawca. Rozdawane też będą ulotki informujące o tych wydarzeniach.
 

Reklama

ks. ww / Legnica

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę