Wyjątkowy prezent Ojca Świętego w jasnogórskim klasztorze

Złota Róża - Jest to wyjątkowy prezent ofiarowany przez Papieża podczas wizyty w Sanktuarium Maryjnym. Przedmiot składa się z różowej marmurowej podstawy, zwieńczonej srebrnym wazonem, na którym widnieje herb papieski, z którego wyłaniają się "gałązki" z trzema różami i liścmi

Polub nas na Facebooku!

roza

 

Reklama

Szukasz wartościowych treści?

Zapisz się na cotygodniowy newsletter Stacji7


Reklama

Reklama

Ks. Kloch: pogoda uniemożliwiła papieżowi przelot helikopterem

To nie papież Franciszek zmienił plany, tylko pogoda uniemożliwiła podróż helikopterem - napisał w czwartek na Twitterze b. rzecznik Episkopatu Polski ks. Józef Kloch. Papież udał się z Krakowa do Częstochowy samochodem

Polub nas na Facebooku!

W związku z przejazdem kolumny papieskiej do Częstochowy, w czwartek rano zamykane były odcinki autostrad A4, S1 i DK1. Według pierwotnych informacji papież Franciszek miał przylecieć do Częstochowy śmigłowcem.

 

 

To nie papież Franciszek zmienił plany, tylko pogoda uniemożliwiła podróż helikopterem. Papież nie chce utrudniać komukolwiek podróży – napisał ks. Kloch.

 

Franciszek, który w czwartek rano w Krakowie odwiedził siostry prezentki, a także kard. Franciszka Macharskiego w Szpitalu Uniwersyteckim, udał się do Częstochowy na mszę św. z okazji 1050-lecia chrztu Polski.


(PAP)

kos/ par/

 

Reklama

Szukasz wartościowych treści?

Zapisz się na cotygodniowy newsletter Stacji7


Reklama

Reklama

Copy link
Powered by Social Snap