Nasze projekty

Wolontariusze w Tauron Arenie czekają na spotkanie z Papieżem

Tauron Arena Kraków powoli wypełnia się wolontariuszami ŚDM, którzy spotkają się w niedzielę popołudniu z papieżem Franciszkiem. Na scenie trwa program muzyczny, a wolontariusze opowiadają o swojej pracy i związanych z tym przeżyciach. „Za wszystkie dary, jakie w tym czasie otrzymaliśmy – chwała Panu!” – mówią

Reklama

Ojciec Święty przyjedzie do Tauron Areny Kraków o godz. 17.00, ale już od godz. 14.00 trwa specjalnie przygotowany na tę okazję program artystyczny. Plan całego wydarzenia podzielony został na dwie części: pierwsza jest czasem podsumowania ostatnich kilkunastu miesięcy przygotowań do Święta Młodych, które nie byłyby możliwe bez udziału wolontariuszy. Prowadzi będzie trójka młodych ludzi zaangażowanych w wolontariat długoterminowy oraz program Wolontariatu Plus.

Druga część spotkania odbędzie się już w obecności Ojca Świętego. Przewodniczyć jej będzie bp Damian Muskus i ks. Rafał Buzała – szef sekcji wolontariatu w KO ŚDM. Papież Franciszek wygłosi przemówienie skierowane do wolontariuszy.

Reklama
Reklama

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniają dwa zespoły: chrześcijański chór Gospel Rain i muzyczno-rodzinny duet Golec uOrkiestra. Poza częścią koncertową, w programie przewidziane są również świadectwa młodych ludzi zarówno z Polski jak i z innych krajów oraz prezentacja przygotowane przez sekcję wolontariatu filmów.

Reklama
Reklama

W przerwach między kolejnymi punktami programu muzycznego wolontariusze prezentują swoje świadectwa na temat pracy w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży. Przyznają, że wolontariat przed i w trakcie kończącego się dziś spotkania młodych z całego świata bardzo wiele ich nauczył. Zdarzały się niekiedy nieporozumienia oraz problemy z komunikacją w językach obcych z pielgrzymami, jednak ten czas pozwolił im poczuć siłę i radość z bycia razem, ze współpracy i pomocy.

„Za wszystkie dary, jakie w tym czasie otrzymaliśmy – chwała Panu!” – mówią.

Reklama

Poszczególne sektory Tauron Areny powoli wypełniają się wolontariuszami ŚDM. Krzesełka zapełniają się charakterystycznymi niebieskimi koszulkami młodych z całego świata. Na scenie ustawiono już tron, na którym zasiądzie papież Franciszek, a obok drewniany krzyż. Barierki przed siedzeniami na trybunach zakryte zostały flagami narodowymi krajów, z których pochodzą wolontariusze.

O godz. 15.00 wolontariusze odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego w języku polskim, angielskim, włoskim i hiszpańskim.


KAI

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite