Nasze projekty

Papież kończy wizytę w Polsce

Niedziela 31 lipca będzie piątym i ostatnim dniem pobytu papieża Franciszka w Polsce. Głównym wydarzeniem tego dnia będzie sprawowana na Polach Miłosierdzia Msza św. rozesłania, wieńcząca Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

Reklama

Papież przybędzie na Campus Misericordiae około godz. 8.45. Ojciec Święty najpierw poświęci dwa budynki Caritas. Powstały one w Brzegach dla upamiętnienia Światowych Dni Młodzieży, a przede wszystkim jako materialne znaki i miejsca świadczenia miłosierdzia: to dom wsparcia dziennego wraz z domem stałego pobytu dla osób starszych „Campus Misericordiae” i centrum Caritas „Chleb Miłosierdzia”. Jest to magazyn żywności przeznaczonej do rozdania potrzebującym w parafiach.

Po poświęceniu budynków Caritas, Franciszek przejedzie papamobile wśród wiernych. O godz. 10.00 rozpocznie się Msza św. rozesłania, wieńcząca Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. W południe Papież odmówi z młodzieżą tradycyjną modlitwę Anioł Pański i ogłosi miejsce kolejnego spotkania młodych.

O godz. 17.00 w krakowskiej Tauron Arena odbędzie się spotkanie Franciszka z wolontariuszami ŚDM oraz z Komitetem Organizacyjnym ŚDM i dobroczyńcami.

Reklama
Reklama

O godz. 18.15 na lotnisku w podkrakowskich Balicach zaplanowano ceremonię pożegnania papieża Franciszka przez najwyższe władze Rzeczpospolitej i przedstawicieli Episkopatu Polski oraz Archidiecezji Krakowskiej.

Około 18.30 Franciszek odleci do Rzymu polskimi liniami LOT.


lk, am, tk / Warszawa

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite