Nasze projekty

ŚDM to kontrast dla dżihadystów

Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie stanowi “kontrast dla dżihadystów”, którzy nieustannie popełniają zbrodnie, ale i najczęściej sami w nich giną”. Podkreślił to kard. Christoph Schönborn w swoim cotygodniowym felietonie na łamach wydawanej w Wiedniu bezpłatnej gazety “Heute”.

Reklama

„W przeciwieństwie do tysięcy młodych ludzi z całego świata, którzy zgromadzili się w Krakowie, zbrodniczy terroryści są także pełni entuzjazmu, ale dla szaleńczej idei Państwa Islamskiego” – napisał arcybiskup Wiednia. Podkreślił, że „w swoim morderczym obłędzie uwierzyli oni, że podcinając gardło 85-letniemu księdzu sprawującemu Mszę św. oddają się na służbę Bogu”.

Jako przeciwwagę do tego kard. Schönborn wskazał na ŚDM w Krakowie i spotkanie młodzieży świata z papieżem Franciszkiem. „Wszędzie wokół młodzi ludzie rozśpiewani, radośni, którzy wspólnie się bawią i wspólnie modlą. Są wierzący, pobożni, a mimo to tacy sami jak ich rówieśnicy. „Te dni w Krakowie dowodzą, że młodzież potrafi też być inna – i to daje nadzieję!” – stwierdził gość ŚDM.


ts (KAI) / Wiedeń

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite