Nasze projekty

ŚDM: 250 wydarzeń w ramach Festiwalu Młodych

W trakcie Festiwalu Młodych, imprezy towarzyszącej ŚDM, zaplanowano 250 różnych wydarzeń! Z tej okazji do Krakowa przyjedzie wiele gwiazd, m.in. Amerykanin Curtis Chapman, zwyciężczyni "Voice of Italy" zakonnica s. Cristina Scuccia i Paddy Kelly. Swoje talenty zaprezentują młodzi ludzie z całego świata

Reklama

Festiwal Młodych to wydarzenia o charakterze religijnym. Jego uczestnikami są głównie młodzi ludzie, pielgrzymi z całego świata. Będzie trwał od wtorku (26 lipca) do piątku (29 lipca) i odbywał się w różnych częściach miasta.

„Festiwal Młodych rozpoczął się spontanicznie. Jan Paweł II powiedział, że jeśli wiara nie staje się kulturą, to nie została rzeczywiście przyjęta, w pełni przeżyta, po ludzku rozważona” – podkreśla Antoni Tompolski, szef sekcji Festiwalu Młodych.

Reklama
Reklama

Na scenie Festiwalu Młodych na Błoniach przez trzy dni (wtorek, czwartek i piątek) wystąpi około 200 wykonawców. Koncerty odbędą się wieczorem, po odbywających się tam tego dnia wydarzeniach centralnych.
We wtorek wystąpi m. in.: Steven Curtis Chapman, amerykański wokalista, zdobywca nagrody Grammy. Z kolei w czwartek scena stanie się świątynią kultury hip – hopowej. Wystąpią m.in. ambasadorzy ŚDM – Tau i Arkadio oraz zespół Full Power Spirit. Natomiast w piątek odbędzie się koncert z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski.

Reklama
Reklama

Na scenie pojawią się: Tymoteusz, Maleo Reggae Rockers, New Life’m, Deus Meus, Arkadio, ks. Jakub Bartczak, zespól Play & Pray, Poldek Twardowski.

W okazji Światowych Dni Młodzieży każda z miejscowości, w której zamieszkają pielgrzymi przygotowała lokalny program Festiwalu Młodych. Są to 23 miejscowości w strefie zakwaterowania pielgrzymów.

Reklama

W sumie w Krakowie stanie około 20 scen. Najważniejsze, oprócz tej na Błoniach, znajdą się w Rynku Głównym, na Placu Szczepańskim, w Małym Rynku, na Placu Marii Magdaleny, Placu Wolnica, w Parku Krowoderskim i Rynku Podgórskim. Powstanie również scena na barce przy Bulwarze Wołyńskim.

Na scenie na Rynku Głównym we wtorek odbędzie się koncert polskiego muzyka jazzowego Joachima Mencla. W środę na scenie pojawią się artyści – pielgrzymi z całego świata, którzy zaprezentują swoją kulturę. Oratorium „Z powodu mojego imienia” Piotra Rubika zostanie zaprezentowane w Rynku Głównym w piątek o godz. 20.
Na Placu Szczepańskim od środy do piątku odbędzie się festiwal Halleluya organizowany przez Wspólnotę Shalom.

W Rynku Podgórskim w czwartek wystąpi Judy Bailey, wokalistka, która występowała podczas Światowych Dni Młodzieży w Sydney.
Na TAURON Arenie Kraków w środę wieczorem odbędzie się tam Mercy Festival, podczas którego wystąpi Matt Maher, chrześcijański wokalista.

Wraz ze Wspólnotą Emanuel do Krakowa przyjedzie Paddy Kelly, który wystąpi w Nowej Hucie na Placu Centralnym i na barce na Wiśle.

W ramach Festiwalu Młodych młodzi z całego świata będą mogli wziąć udział w rozgrywkach streetballu, bitwie breakdancowej i w turnieju piłki nożnej. Rozgrywki odbędą się na obiektach Com Com Zone przy ul. Ptaszyckiego 6.

Odbędzie się również Copa Catolica, czyli rozgrywki w piłkę nożną zespołów z całego świata. Do udziału w turnieju zgłosiło się 48 drużyn z Ameryki Południowej i Europy. Mecze będą odbywały się we wtorek i środę, 26 i 27 lipca.


led / Kraków

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite