Nasze projekty

Podhale: pierwsi pielgrzymi ŚDM pod Tatrami

W tatrzańskiej parafii Świętego Krzyża w Zakopanem goszczą pielgrzymi ŚDM pochodzący z Europy. Do Rabki przyjechały osoby z Singapuru

Reklama

W tatrzańskiej parafii Świętego Krzyża w Zakopanem goszczą pielgrzymi ŚDM. W niedzielę wspólnie z góralami uczestniczyli w uroczystej Mszy św. o godz. 10.30. – Jesteśmy bardzo radośni, to cudowne spotkanie. Cieszymy się, że jesteście pośród nas – mówił ks. Mariusz Dziuba, proboszcz parafii Świętego Krzyża w Zakopanem.

Wczoraj pielgrzymi wyruszyli spod kościoła Świętego Krzyża do Doliny Strążyskiej i dalej na Giewont. Przed wyprawą otrzymali przewodniki wydane przez zakopiański magistrat z okazji Światowych Dni Młodzieży. Zanim wyjadą do Krakowa spotkają się jeszcze na ognisku w zakopiańskiej „Księżówce”.

Reklama
Reklama

Pod Giewontem goszczą głównie studenci z krajów europejskich, Anglii, Francji i Austrii. – W grupie austriackiej są studenci z innych krajów europejskich, także z Nicei i Monachium. Opowiadali o dramatach, jakie rozegrały się w ich rodzinnych miastach – podkreśla ks. Dziuba.

Reklama
Reklama

Pierwsi pielgrzymi ŚDM dotarli także do Rabki. To goście z Singapuru. Staropolskim zwyczajem, czyli chlebem i solą zostali powitani w miejscu zakwaterowania przez Lidię Kołdras, kierownika Ośrodka Rekolekcyjnego „Betania” przy ul. Cichej. W uroczystym powitaniu uczestniczyli też ksiądz proboszcz Dariusz Pacula z parafii św. Teresy i towarzyszący mu ks. Bogdan oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Joanna Lelek.

Goście i gospodarze wspólnie odmówili modlitwę w języku angielskim, a następnie wszyscy obecni, w tym rabczańscy wolontariusze ŚDM, zrobili sobie wspólne zdjęcie. Po powitaniu pielgrzymi zostali zaproszeni na obiad. Oficjalne powitanie pielgrzymów z udziałem księży proboszczów i władz samorządowych odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.30 w rabczańskim amfiteatrze.

Reklama

jg / Zakopane

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite