Nasze projekty

Młodzi witają Franciszka na ulicach Krakowa (wideo)

Tysiące młodych ludzi witało papieża Franciszka na ulicach Krakowa. Podczas przejazdu papamobile z lotniska na Wawel młodzież z całego świata wznosiła radosne okrzyki i machała do papieża. Niektórzy na widok Franciszka nie mogli ukryć łez wzruszenia

Reklama

Po ceremonii powitania na lotnisku w podkrakowskich Balicach papież Franciszek wyruszył na Wawel, gdzie odbyło się oficjalne powitanie. Odjeżdżając z lotniska papież przez otwarte okno samochodu pozdrawiał wiernych. Franciszek przejechał na krakowski Salwator samochodem. Tam, przy klasztorze Norbertanek przesiadł się do papamobile, którym dotarł na Wawel.

Reklama
Reklama

Franciszek po raz pierwszy odwiedza Polskę przy okazji Światowych Dni Młodzieży. Spotkanie młodych w Krakowie odbywa się pod hasłem „Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Reklama
Reklama

Światowe Dni Młodzieży powstały z inicjatywy św. Jana Pawła II. Pierwsze wielkie spotkanie papieża z młodzieżą świata odbyło się w 1985 r. w Rzymie. Ostatnie ŚDM to Rio de Janeiro w Brazylii w 2013 roku. Dotychczas odbyło 13 ogólnoświatowych zlotów na różnych kontynentach. Kraków jest 14. miejscem Światowych Dni Młodzieży.


Grzegorz Dyjak (PAP)

gdyj/ luo/

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite