Nasze projekty

Mercy Centre – wyjątkowe wydarzenie w Krakowie!

Światowe Dni Młodzieży to doskonała szansa na pogłębienie nie tylko przyjaźni, ale i wiary. Obecność tylu młodych chrześcijan z każdego zakątka globu na przestrzeni jednego - nawet wielkiego - miasta kreuje rzadką okazję do stworzenia przestrzeni spotkań, wymiany myśli, rozmów o wierze, religii i Kościele

Reklama

W sposób zdecydowanie najbardziej spektakularny z tych okoliczności zapragnęła skorzystać organizacja Rycerze Kolumba, która w tym roku obchodzi 10-lecie swojej obecności i działalności w Polsce. Jest to jubileusz piękny, ale wyjątkowo skromny, zważywszy na wspaniałą, długoletnią, sięgającą aż 1882 roku (!) tradycję Rycerzy na Zachodzie. To właśnie wtedy, z inicjatywy 29-letniego proboszcza, Michaela McGivneya, grupka mężczyzn zgromadzona w piwnicy jednej z parafii w stanie Connecticut, stworzyła niewielkie bratnie stowarzyszenie, które w ciągu następnych dziesięcioleci rozwinęło się i stworzyło największą katolicką organizację na świecie, gromadzącą niemal 2 miliony członków na całym świecie.

Rycerze Kolumba stawiają sobie za cel zaangażowanie na różnych polach działalności Kościoła. Od kilkunastu lat jednym z nich jest aktywne włączanie się organizację Światowych Dni Młodzieży. Nie inaczej jest w Polsce, gdzie Rycerze postanowili stworzyć wyjątkowe miejsce na mapie Światowych Dni Młodzieży 2016.

Reklama
Reklama

Na czas od wtorku do soboty (26-30 lipca) krakowska Tauron Arena stanie się Centrum Miłosierdzia, Mercy Centre – miejscem spotkań wszystkich anglojęzycznych pielgrzymów, centrum katechez, konferencji, mszy świętych i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Reklama
Reklama

night of mercy

Zainspirowani patronami Światowych Dni Młodzieży, organizatorzy postanowili przygotować dla swoich uczestników bogaty program skonstruowany wokół trzech wielkich tematów – Wolności, Solidarności i Krzyża – realizowany przez świetnych mówców i gości z Polski oraz z zagranicy takich jak George Weigel, abp Mokrzycki czy s. Gaudia Skass. Nie zabraknie imponujących świadectw wiary małżeństw, uczestników poprzednich Światowych Dni Młodzieży, a także relacji chrześcijan prześladowanych w Iraku.

Reklama

Pielgrzymom i wolontariuszom, którzy postanowią uczestniczyć w wydarzeniu, Mercy Centre zaproponuje także panele dyskusyjne o wolności religijnej, wspólnocie, darze z siebie i prawdziwej wolności. Wykorzystując doświadczenie nabyte podczas organizowania podobnych wydarzeń w Sydney, Madrycie czy Rio de Janeiro Rycerze Kolumba po raz kolejny angażują się w stworzenie niezwykłego miejsca dla pielgrzymów i wolontariuszy.

Wszystkie punkty programu realizowane będą w języku angielskim, ale – choć to ze szczególną myślą o nich powstaje Mercy Centre – zaproszeni są nie tylko Amerykanie czy Kanadyjczycy. Każdy zainteresowany wolontariusz lub pielgrzym z każdego miejsca na świecie może i powinien czuć się zaproszony.

Skorzystasz?


Aby być na bieżąco, śledź hashtagi: #KnightsinKrakow oraz #WYDMercyCentre. Więcej informacji wkrótce!

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite