Nasze projekty

Krakowskie ulice opanowane przez pielgrzymów

Tłumy pielgrzymów opanowały centrum Krakowa - dawno krakowski rynek nie widział takiego entuzjazmu i tylu roztańczonych młodych ludzi, co powoduje spore utrudnienia. Wieczorem policja zamknęła na jakiś czas wejście na rynek z powodu tłoku

Reklama

Na Krakowskich Błoniach zakończyła się w piątek wieczorem Droga Krzyżowa z papieżem Franciszkiem, według organizatorów uczestniczyło w niej ok. 800 tys. osób. Na ulicach w centrum miasta bawią się tysiące pielgrzymów. Ludzie blokują jezdnie. Ruch w mieście jest utrudniony.

Reklama

Ulica Józefa Piłsudskiego płynie. To między innymi tędy pielgrzymi opuszczają Błonia. #sdm #śdm #wyd #krakow #cracovia #joy

Film zamieszczony przez użytkownika Stacja7 (@stacja7pl)

Reklama

Ok. godz. 21, przez jakiś czas policjanci nie wpuszczali ludzi na rynek z powodu tłoku, m.in. od strony ul. Szewskiej. Przez megafony puszczane były komunikaty – w języku polskim i angielskim – z apelem, by kierować się okrężną drogą, ponieważ jest za duży tłok.

Reklama

Wielka Radość pielgrzymów po spotkaniu z Ojcem Świętym. #sdm #krakow #cracow

Film zamieszczony przez użytkownika Stacja7 (@stacja7pl)

Ulice w okolicach Rynku były całkowicie wypełnione pielgrzymami, dookoła słychać było głównie: „pardon”, „sorry”, „przepraszam”.


(PAP)

oma/ krm/ ral/ akw/

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite