Nasze projekty

Kraków: ulicami miasta pojedzie Riksza Miłosierdzia

Podczas Światowych Dni Młodzieży na ulice Krakowa wyruszy "Riksza Miłosierdzia". Niezwykły pojazd, sprowadzony prosto z Indii, ma być wyjątkowym sposobem głoszenia orędzia miłosierdzia

Reklama

„Chcemy propagować ideę nabożeństwa do miłosierdzia Bożego. Zarówno dlatego, że trwa Rok Miłosierdzia, jak i ze względu na hasło Światowych Dni Młodzieży to bardzo ważne” – tłumaczy ks. Roman Sikoń, pomysłodawca akcji.

Jak podkreślił, jest to oryginalna riksza z Indii, która w Krakowie uległa pewnym modyfikacjom. „Dodaliśmy do niej wizerunek Jezusa Miłosiernego, który wieńczy całą część oparcia dla pasażerów. Wymieniliśmy także niektóre elementy mechaniczne” – dodaje.

Reklama
Reklama

Ks. Sikoń zaznaczył, że rikszę będą prowadzić najpierw wolontariusze z telewizji ŚDM – jeżdżąc, będą przygotowywać materiały filmowe. „Chcemy przeprowadzić sondę, której tematem będzie rozumienie miłosierdzia Bożego oraz prośba o dokończenie zdania: 'Jezu ufam Tobie'” – wyjaśnił.

Reklama
Reklama

Kapłan przyznał, że sam również poprowadzi pojazd i ufa, że widok księdza na rikszy zaciekawi i skłoni do rozmowy. „Głównym przesłaniem ma być wskazywanie na miłość miłosierną – mam nadzieję, że niezwykłość tej inicjatywy spowoduje, że będzie to efektywne narzędzie ewangelizacji” – spuentował salezjanin.


luk / Kraków

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite