Nasze projekty

Franciszek wyruszył do Krakowa na 31. ŚDM

O godz. 14.13 samolot włoskich linii lotniczych „Alitalia” A321 z papieżem wystartował z rzymskiego lotniska Fiumicino do Krakowa. W ramach 13. zagranicznej podróży apostolskiej Franciszek w dniach 27-31 lipca będzie przewodniczyć 31. ŚDM w Krakowie

Reklama

Na rzymskim lotnisku papieża przed podróżą pożegnał m.in. bp Gino Reali, ordynariusz diecezji Porto-Santa Rufina, na terenie której położony jest port lotniczy.

Ojcu Świętemu towarzyszą: 30-osobowy orszak i grupa około 75 przedstawicieli mass mediów międzynarodowych. Wśród nich trzech polskich dziennikarzy reprezentujących PAP, Telewizję Polską i telewizję Polsat.

Reklama

Samolot w ciągu dwóch godz. przebędzie 1100 kilometrów, a trasa przelotu wiedzie nad Chorwacją, Słowenią, Austrią i Słowacją. Tradycyjnie papież wyśle do przywódców tych państw telegramy z pozdrowieniami.

Na międzynarodowym lotnisku Jana Pawła II w Krakowie-Balicach samolot ma wylądować o godz. 16.00. Po przylocie odbędzie się 20 minutowa ceremonia powitania z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy z małżonką Agatą, metropolity krakowskiego Kard. Stanisława Dziwisza władz państwowych, biskupów oraz grupy wiernych.

Reklama

Oficjalne powitanie papieża Franciszka na polskiej ziemi nastąpi o godz. 17.00 na Zamku Królewskim na Wawelu w Krakowie. Tam Ojciec Święty oraz prezydent Duda wygłoszą przemówienia. Obecny będzie Korpus Dyplomatyczny. Czterdzieści minut później na Wawelu planowana jest kurtuazyjna wizyta papieża u prezydenta Andrzeja Dudy. Odbędzie się ona na drugim piętrze zamku, a równolegle premier Beata Szydło spotka się z kard. Pietro Parolinem Sekretarzem Stanu Stolicy Apostolskiej.

Po zakończeniu tej uroczystości, w katedrze wawelskiej o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie papieża z Konferencją Episkopatu Polski. Wcześniej Ojciec Święty modlić się będzie przy relikwiach św. Stanisława.

Reklama

Wieczorem pierwszego dnia wizyty Ojciec Święty uda się do rezydencji arcybiskupów krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 (przyjazd zaplanowano na godz. 19.45). Tam po kolacji Franciszek ma się pojawić w oknie papieskim, aby pozdrowić wiernych zebranych na placu.


KAI / tom

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite