Nasze projekty

Droga Krzyżowa z Papieżem Franciszkiem [galeria]

Na krakowskich Błoniach zakończyła się Droga Krzyżowa, której przewodniczył Papież Franciszek. Zapraszamy na galerię zdjęć z tego wydarzenia

Reklama

Błogosławieństwem papieża Franciszka zakończyła się Droga Krzyżowa na krakowskich Błoniach. Atmosfera refleksji przekształciła się w spontaniczną radość. Młodzi machają flagami swoich krajów., rozmawiają, robią sobie zdjęcia i śpiewają w oczekiwaniu na koncert. W nabożeństwie wg szacunków organizatorów mogło uczestniczyć ok. 800 tys. osób.


Przeczytaj tekst przemówienia Ojca Świętego wygłoszonego na zakończenie Drogi Krzyżowej


© Mazur/episkopat.pl

Reklama
Reklama

Droga Krzyżowa, która zakończyła się właśnie na krakowskich Błoniach miała zarazem charakter Drogi Miłosierdzia. Każda ze stacji nawiązywała jednocześnie do jednego z 14 uczynków miłosierdzia co do ciała i co do duszy. W ten sposób uczestnikom tego tradycyjnego, choć przygotowanego na Światowe Dni Młodzieży w niezwykle współczesny sposób, Papież chce wskazać, że Kościół niesie miłosierdzie i pomaga w tych dramatycznych sytuacjach. W czasie Drogi Krzyżowej młodzi nieśli na swoich ramionach od stacji do stacji Krzyż Światowych Dni Młodzieży.

Młodzi niosący krzyż pochodzili z różnych krajów. Niektórzy z nich jedną ręką dotykali krzyża, a w drugiej nieśli małe chorągiewki swoich krajów. Było ich tak wielu, jakby wszyscy chcieli nieść ponieść krzyż.

Każdej ze stacji towarzyszyły nie tylko rozważania autorstwa bp. Grzegorza Rysia z Krakowa, specjalnie dobrana muzyka, krótkie filmy o dziełach miłosierdzia, ale też m.in. pokazy akrobatyczne i taniec.

Reklama
Reklama

Wśród niosących krzyż do stacji dziesiątej byli młodzi pielgrzymi z Syrii. Potem poniosły go misjonarki miłości – zwane potocznie siostrami Matki Teresy z Kalkuty.

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę