Nasze projekty

Biskup z Brazylii: w Krakowie czuję się jak w Rio!

W Krakowie widzę tę samą atmosferę, co trzy lata temu na ŚDM w Rio de Janeiro – powiedział KAI Justino de Medeiros Silva Gilson, biskup pomocniczy Belo Horizonte w Brazylii. Dodał, że 15 tys. Brazylijczyków ma okazję po raz drugi przeżyć ten szał radości płynący z wiary, jakiego doświadczyli u siebie

Reklama

– To jest zawsze ta sama radość, kiedy widzi się rzesze młodych kierowanych pragnieniem szukania świętości – wyjaśnił brazylijski biskup. Przyznał, że uderza go otwartość młodych na Ojca Świętego i na Chrystusa, dokładnie taka sama w Rio de Janeiro jak i tu w Krakowie. – Jest to znak, że świętość jest czymś, czego młodzi pragną i co ich wewnętrznie rozgrzewa i łączy – przyznał hierarcha.

– Mam też nadzieję, że młodzi w Polsce, tak jak w Brazylii, na skutek ŚDM, znacznie bardziej niż dotąd zaangażują się w życie Kościoła i swych parafii – wyznał biskup. Przyznał, że owocem ŚDM w Rio de Janeiro jest znaczne ożywienia życia parafialnego oraz pracy nowych ruchów apostolskich w Brazylii.

Reklama
Reklama

Biskup Medeiros Silva poinformował, że na ŚDM do Krakowa przyjechało aż 15 tys. młodych Brazylijczyków, którzy czują się tu jak „ryby w wodzie”. Dodał, że wszyscy oni pielgrzymują też do sanktuarium w Łagiewnikach, gdyż są one znane w Brazylii, gdzie żywy jest kult Bożego Miłosierdzia.


mp / Kraków

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite