Nasze projekty
Dorota Paciorek

Lecą w kulki. 7 najlepszych akcji różańcowych

W październiku katole idą na maksa: przesuwając paciorki różańca, ruszają niebiosa! Macie ochotę wkręcić się w różańcową akcję? Oto ściąga: 7 najlepszych akcji, w których modlitwa dosłownie toczy się na okrągło.

Reklama

Podaj mnie dalej

 

Każdy – ma swoje tajemnice. Chwalebne, bolesne, radosne i światła. Idea jest prosta – wymień się nimi z innymi osobami – także w realu! Wraz z intencjami wręczasz komuś swój różaniec, otrzymując od niego jego własny, plus najskrytsze tajemnice, które będziesz nosić teraz ze sobą przez cały dzień. Tajemnice warto odmawiać codziennie! Jak przekonują inicjatorzy akcji z grupy ewangelizacyjnej Refidim – systematyczny trening 5 serii po 10 razy wzmacnia moralną i duchową kondycję – i to nie tylko w październiku!

Reklama
Reklama

 

Różańcem w aborcje

Reklama
Reklama

 

Nie zabieraj życia, weź się za różaniec – szczególnie w październiku, pamiętając o dzieciach nienarodzonych i zagrożonych aborcją, a także za ich rodziców i lekarzy, którzy dokonują aborcji. Nie traćmy czasu! Jeśli nie uda się odmówić całego różańca, to chociaż dwie dziesiątki. Najlepiej teraz.

Akcję Młodzi-Chrystusowi wspiera Stacja 7.

Reklama

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/159301840943963/

 

Lecą w kulki. 7 najlepszych akcji różańcowych

Na językach

 

Losako, Bucura-te, Salama – już teraz dzięki Sekretariatowi Misyjnemu rodzime Zdrowaś możecie wypowiedzieć w niemal 50 różnych językach. Na stronie znajdziemy całą kolekcję obcojęzycznych tekstów w oryginalnej pisowni oraz wersję audio z jednym dziesiątkiem różańca, które sprawią, że będziemy jeszcze bliżej tych, za których się modlimy. Nie ma co udawać Greka. Oremus!

http://adgentes.misjonarze.org/index.php/modlitewnik/rozaniec-misyjny/

 

Lecą w kulki. 7 najlepszych akcji różańcowych

Różaniec Assistance

 

Jak zapewniają autorzy projektu, Różaniec Assistance to pierwsza w Polsce, a może w Europie lub nawet na świecie, inicjatywa wspierania klasztorów klauzurowych. Rzecz jasna, gnieźnieńskim karmelitankom warto oprócz modlitwy na różańcu zafundować też zabezpieczenie materialne. Siostry zrezygnowały wprawdzie z prowadzenia facebooka, aby więcej czasu spędzać w kaplicy, ale numer konta na pewno znajdziemy na stronie http://www.karmel.gniezno.pl/

 

Lecą w kulki. 7 najlepszych akcji różańcowych

Różaniec za kleryka

 

Akcja w stylu: Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną – nawet na facebooku. Każda osoba, które zdeklaruje się w ciągu trwania Roku Wiary (który zaczął się 11 października, a skończy 24 listopada 2013) do odmówienia przynajmniej jednej dziesiątki dziennie w intencji kleryków i o nowe powołania kapłańskie, otrzyma różaniec z medalikiem Św. Benedykta! Wprawdzie wraz z deklaracją należy wpłacić 12zł na konto karmelitanek, które ów różaniec wykonały, ale i tak frajda wydaje się przeogromna.

Na swojej stronie klerycy przekonują: Pan potrzebuje Twoich dłoni!

Więcej na http://www.rozanieczakleryka.pl/

 

Lecą w kulki. 7 najlepszych akcji różańcowychLecą w kulki. 7 najlepszych akcji różańcowych

 

 

SOS dla Ziemi Świętej

 

W najbardziej zaognionych punktach konfliktowych na ziemi, prześladowani chrześcijanie proszą o wsparcie. Dotyczy to również terenów Izraela i Autonomii Palestyńskiej, skąd w przeciągu ostatnich 50 lat zmuszono do ucieczki trzy czwarte wyznawców naszej religii. Prócz modlitwy, mieszkańców Ziemi Świętej można wspomóc zakupując wykonane przez nich z drzewa oliwnego krzyżyki, ozdoby Bożonarodzeniowe czy różańce właśnie. Więcej na: http://www.pkwp.org/kampanie/sos_dla_ziemi_swietej/

Różaniec? W październiku nie odmawiam

 

Nie czego, ale Komu. Skoro o odmawianie różańca, zwłaszcza w miesiącu październiku, prosi nas Maryja, niezręcznym wydaje się, by Jej prośbę odrzucić. O codziennej modlitwie mają nam przypominać grafiki Dayenu. Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/413691228731351/

 

Lecą w kulki. 7 najlepszych akcji różańcowych

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite