Nasze projekty

„ŚDM to ważne wydarzenie religijne i szansa na promocję”

Światowy Dzień Młodzieży jest bardzo ważnym wydarzeniem religijnym. Jest także ogromną szansą promocji Polski - napisał w liście pasterskim bp Henryk Tomasik, który został odczytany 18 października w kościołach diecezji radomskiej. List został zatytułowany "Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie - szansą i zadaniem".

Reklama

Bp Tomasik nazywa Światowe Dni Młodzieży wielkim „świętem wiary”. Uważa również, że jest bardzo ważnym wydarzeniem religijnym. Jest także ogromną szansą promocji Polski. – Tak, jak każde wydarzenie duszpasterskie – tak i Światowe Dni Młodzieży wymagają solidnego przygotowania – napisał biskup radomski.

Według bp. Tomasika, pierwszym warunkiem dobrego przygotowania jest modlitwa w intencji Ojca Świętego, młodzieży oraz dobrego przeżycia Światowego Dnia Młodzieży – Kraków 2016. – Bardzo dziękuję kapłanom, osobom życia konsekrowanego, młodzieży oraz różnym grupom i wspólnotom za trwającą modlitwę w intencji Światowego Dnia Młodzieży. Bardzo proszę Was wszystkich, drodzy siostry i bracia o taką modlitwę. W szczególny sposób proszę o to ludzi chorych – czytamy w liście pasterskim.

Bp Tomasik zachęcił też o zgłaszanie do duszpasterzy rodzin, które zechcą przyjąć młodych gości w dniach: od 20 do 25 lipca 2016 r. Dodał, że pobyt młodzieży w naszych parafiach jest szansą głębszego przeżycia prawdy o Kościele powszechnym. – To okazja do ukazania naszej kultury, gościnności i pobożności – podkreślił bp Tomasik.

Reklama
Reklama

Na koniec zachęcił rodziców do umożliwienia młodzieży udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. – Myślę, że wielu młodych ucieszy się prezentem od rodziców chrzestnych lub krewnych, dzięki któremu będą mogli pojechać do Krakowa. Mam nadzieję, że pojawią się ludzie dobrej woli, sponsorzy, którzy pomogą młodzieży, aby mogła uczestniczyć w historycznym wydarzeniu, którym będzie XXI Światowy Dzień Młodzieży – Kraków 2016 – zakończył ordynariusz radomski.


rm / Radom

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite