Nasze projekty

ŚDM-owy bal – na dobry początek

Dobra zabawa, miłe towarzystwo, smaczne jedzenie i ogólnie dominujący w rozmowach temat Światowych Dni Młodzieży - tak w skrócie można opisać to, co działo sie w sobotni wieczór 24 października na Katedralnej 4 we Wrocławiu podczas Balu Wolontariusza.

Reklama

Wszystko rozpoczęło się o godz. 17 prezentacją dotyczącą ŚDM i Dni w Diecezjach oraz bieżącej pracy wrocławskiego sztabu przygotowań. Wolontariusze zapoznali sie także z „Drogowskazami wolontariusza ŚDM” – określającymi podstawowe zasady, jakimi powinien kierować sie wrocławski wolontariusz ŚDM. Następnie wszyscy korowodem ruszyli do sali bankietowej na bal, a o północy przeżyli wspólną Mszę Świętą w kościele pw. świętych Piotra i Pawła.

DSC_0103
fot. Daniel Gricer / archidiecezja wrocławska

Reklama

Choć na bal zaproszeni zostali wszyscy członkowie wrocławskiego sztabu ŚDM, przygotowany był on głównie z myślą o nowych wolontariuszach, którzy zgłosili się do rocznego wolontariatu podczas trwającej od 15 września do 15 października akcji rekrutacyjnej. Dzięki temu mogli poznać wolontariuszy działających na co dzień w różnych sekcjach sztabu i posiadających inne obowiązki.

„Jest świetnie (…) są super wodzireje, super ludzie, wspaniała atmosfera”- podsumowywał na gorąco podczas balu Brian Bartkowiak nowy wolontariusz sekcji „wspólnoty”.

Reklama
DSC_0481
fot. Daniel Gricer / archidiecezja wrocławska

Do Światowych Dni Młodzieży pozostało juz tylko dziewięć miesięcy. Przed wolontariuszami wiele pracy, aby dobrze przygotować Wrocław na przyjęcie pielgrzymów z całego świata ora wrocławską młodzież do wyjazdu na ŚDM do Krakowa. Dlatego też cały czas potrzeba ludzi gotowych poświęcić swój czas i podzielić sie talentami dołączając do wolontariatu ŚDM. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej www.sdm2016.wroclaw.pl

Reklama
DSC_0344
fot. Daniel Gricer / archidiecezja wrocławska


Magdalena Drogosz, archidiecezja wrocławska

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite