Para prezydencka Panamy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Prezydent Panamy Juan Carlos Varela Rodriguez z małżonką Loreną odwiedzili dziś Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach – poinformowała s. Elżbieta Siepak.

Reklama

Para prezydencka Panamy przybyła do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Godzinie Miłosierdzia. Siostry odmawiały Koronkę do Bożego Miłosierdzia m.in. w języku hiszpańskim. Gdy para prezydencka wychodziła z modlitwy, została rozpoznana przez pozostałych pielgrzymów, wtedy w kaplicy klasztornej rozległy się gromkie oklaski.

Później miało miejsce długie spotkanie w rozmównicy, które przebiegało w bardzo serdecznej atmosferze. Siostry opowiadały o miejscu i życiu św. Siostry Faustyny. Para prezydencka otrzymała różańce z relikwiami Apostołki Miłosierdzia i jej „Dzienniczek” w języku hiszpańskim.

„Bardzo kochają św. Siostrę Faustynę, dlatego ich pragnieniem była obecność w tym miejscu. Reagują jak Latynosi – są bardzo serdeczni i spontaniczni” – podkreśla s. Elżbieta Siepak zwracając uwagę, że nie było dystansu między parą prezydencką a pozostałymi pielgrzymami w Łagiewnikach.

Reklama
Reklama

Pierwsza dama Panamy odwiedziła Sanktuarium Bożego Miłosierdzia już w piątek. „Spędziła tu kilka godzin, była zachwycona tym miejscem – chciała wszystko zobaczyć, tutaj się pomodlić i doświadczyć tej atmosfery, która w czasie ŚDM była tutaj niezwykle mocno odczuwalna” – powiedziała rzeczniczka Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Prezydent Panamy Juan Carlos Varela Rodriguez z małżonką Loreną zwiedzili podczas wizyty w Polsce także Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach oraz były niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz.

W niedzielę prezydent Panamy uczestniczył w Mszy św. Na Campus Misericordiae w Brzegach, podczas której papież Franciszek ogłosił, że następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie.

Reklama
Reklama

pra (KAI) / Kraków

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę