Kraków: samolot czeka gotowy na przyjęcie papieża Franciszka

Samolot z papieżem Franciszkiem będzie najważniejszy w światowej przestrzeni powietrznej. Boeing 787 LOT-u o numerze bocznym SP-LRA jest już gotowy na przyjęcie najważniejszego pasażera.

Reklama

Samolot stoi na płycie wojskowej części lotniska w podkrakowskich Balicach. – Papież będzie podróżował w klasie biznes, w której jest 18 miejsc. Nie było żadnych przeróbek. Kabina pasażerska pozostała bez zmian – mówił Adrian Kubicki z LOT. Jak zapewnił takie było życzenie papieża.

– Papież Franciszek będzie mógł skosztować naszego specjalnego menu, w którym znajdą się polskie i włoskie potrawy – mówił Krzysztof Moczulski z LOT. Nie chciał zdradzić co to dokładnie będzie. – Może być mało czasu na poczęstunek, jak przedłuży się konferencja dziennikarzem z papieżem Franciszkiem – przyznawali z radością pracownicy LOT.

– Papież poleci naszym najlepszym samolotem, z którego jesteśmy dumni – dodaje K. Moczulski. Za sterami boeinga 787 zasiądzie kapitan Jerzy Makula. – Jest to niewątpliwie wielkie wyróżnienie dla niego, ale każda załoga poradziłaby sobie z tym lotem – dodaje A. Kubicki. Lot z papieżem Franciszkiem będzie obsługiwać 14-osobowa załoga LOT.

Reklama
Reklama

Na płycie lotniska w Balicach i jego wojskowej części czekają już dziennikarze, jest także orkiestra z liceum księży salezjanów z Oświęcimia. Nad lotniskiem przeszła straszna ulewa, stąd strażacy zajmują się czyszczeniem podestu, na którym usiądzie papież Franciszek.


jg / Kraków

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę