Nasze projekty

Katowice zapraszają na ŚDM młodzież z… Werony!

Organizatorzy diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży z archidiecezji katowickiej w Weronie spotkali się z młodzieżą, która Dni w Diecezjach spędzi w Katowicach. Diecezjalne Centrum ŚDM organizuje liczne spotkania z grupami, które w lipcu przyjadą do Polski.

Reklama

Przedstawiciele młodzieży ze Śląska wzięli udział we włoskim spotkaniu młodych Hope(R)Azione. Uroczystości rozpoczęły się w sobotę. Liczna grupa 18-latków zgromadziła się na jednym ze szkolnych placów, by mając przed oczami symbol krzyża, serca i otwartych dłoni dyskutować o swoim przejściu w dorosłość.

Główna część obchodów odbyła się w niedzielę. Rozpoczął je spektakl „Nadzieja”. Niósł on ze sobą przesłanie, że nadzieja towarzyszy nam każdego dnia, a naszym największym problemem jest to, że po prostu jej nie dostrzegamy. Następnie rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył bp Giuseppe Zenti. W homilii nawiązał on do rozpoczynającego się w Rzymie synodu poświęconego rodzinie. Zwieńczeniem uroczystej Eucharystii było wystawienie Najświętszego Sakramentu, który następnie został przeniesiony do bocznej sali, gdzie można było adorować Chrystusa i skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

– Do tej pory widzieliśmy się z kilkoma delegacjami z Włoch, Niemiec, Francji, Czech i Kolumbii. W tym miesiącu do diecezji katowickiej przyjedzie delegacja z Argentyny, Mediolanu oraz ze wspólnoty św. Jana – mówi Marceli Łyczko, rzecznik Diecezjalnego Centrum ŚDM Archidiecezji Katowickiej.

Reklama
Reklama

Archidiecezja Katowicka na czas Dni w Diecezji, czyli tydzień poprzedzający wydarzenia centralne w Krakowie przyjmie 20 tys. młodych z całego świata. Najwięcej, bo ok. 7 tysięcy pielgrzymów przyjedzie właśnie z Włoch.


ks.sk, Renata Respondek / Werona

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę