Nasze projekty

71-letnia Peruwianka najstarszym pielgrzymem ŚDM

Ma niespożytą energię i mocną wiarę. Okazuje się, że młodości nie mierzy się latami. 71-letnia Peruwianka z Limy przyjechała do Tarnowa, by wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży.

Reklama

Maria Salome Melgar Lopez powiedziała, że od lat uczestniczy w spotkaniach młodych. „Jestem osobą bardzo religijną, chce wielbić Pana każdym słowem i życiem. Byłam już na Światowych Dniach Młodzieży w Australii, w Hiszpanii i w Brazylii” – dodaje.

71-letnia mieszkanka Ameryki Południowej goszcząca w parafii pw. bł. Karoliny w Tarnowie w Polsce jest pierwszy raz. „Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam przyjechać do Polski, aby tutaj dziękować Bogu i uwielbiać Go. Śpiewam w chórze w języku keczua” – dodaje.

71-latkę wraz z 65-letnią również Peruwianką gości jedna z rodzin tarnowskiej parafii.

Reklama

To dla nas miłe zaskoczenie – ks. Bartosz Bąk, duszpasterz młodzieży, koordynator przygotowań ŚDM w parafii bł. Karoliny w Tarnowie. „Nie jest zaskoczeniem wiek 25,29 czy 30 parę lat wśród uczestników. Przecieraliśmy oczy ze zdumienia, kiedy zobaczyliśmy, że najstarsza uczestniczka ŚDM w naszej wspólnocie parafialnej, która do nas przyjeżdża to jest pani Maria Salome, która urodziła się w 1945 roku” – dodaje.


eb / Tarnów

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite