Trwają prace wykończeniowe hospicjum dla dzieci na Litwie

- Ogrom pracy za nami. Nie udałoby się to bez otwartości waszych serc - mówi s. Michaela Rak, która w najnowszym nagraniu opowiada o postępach prac w budowie Mostu do Nieba. Jednocześnie prosi o wsparcie, aby hospicjum mogło pomóc pierwszym pacjentom jeszcze w tym roku

Reklama

– Chcemy w listopadzie, a najpóźniej w grudniu, tego roku przekazać przygotowany i wyposażony budynek do bezpośredniego wspomagania chorych dzieci i ich rodzin, a jeszcze jest dużo do zrobienia – mówi s. Michaela Rak. Jednocześnie prosi o pomoc, aby prace budowlane udało się jak najszybciej sfinalizować i otworzyć „nowy etap otwarcia serc i pomocy dla chorych dzieci”.

Prowadzone przez s. Michaelę Rak hospicjum w Wilnie opiekuje się ponad 250 pacjentami rocznie, jednak może przyjmować tylko dorosłych. Co roku z powodu nieuleczalnych chorób umiera na Litwie ponad 120 dzieci. Umierające dzieci nie mają swojego miejsca, gdzie mogą spędzić ostatnie dni w godnych warunkach i przyjaznym otoczeniu. Dlatego, na wielokrotne i uporczywe prośby litewskich lekarzy, s. Michaela przy wsparciu Fundacji Aniołów Miłosierdzia podjęła się budowy Mostu do Nieba.

Budowę hospicjum można wspomóc na stronie mostdonieba.pl

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę