FOT. Piotr Drzewiecki

Cuda, gwiazdy i niespodzianki na 25-leciu Deus Meus

Arcybiskup Grzegorz Ryś zrezygnował z audiencji u Ojca Świętego, żeby przybyć na ten koncert. W minioną sobotę zespół Deus Meus obchodził 25-lecie swojego istnienia, zaś koncertowanie połączył ze wsparciem Mostu do Nieba.

Reklama

Ponad tysiąc osób z całej Polski, ponad dwie godziny modlitwy, muzyki i dobrego słowa, ponad 11 tysięcy zł. zebrane na budowę pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie – tak w skrócie można opisać jubileuszowy koncert Deus Meus. Nie zabrakło wspólnej modlitwy, świadectw i opowieści, a przede wszystkim dobrze znanych kawałków tej ewangelizacyjnej formacji, od początku tworzącej scenę muzyki chrześcijańskiej w Polsce. 

Zabrzmiały najbardziej znane utwory Deus Meus w nowych, porywających aranżacjach. Usłyszeliśmy m.in. Jahwe, Boże Twa łaska, Wniebowianki, Łamdarej, Wywyższony, Ogrody czy Taka cisza a na koniec dwa nowe utwory: Bramy otwórzcie się i Na cały głos, które porwały publiczność z miejsc. Wspólnie z zespołem wystąpili również Mietek Szcześniak, Joszko Broda, ks. Jakub Bartczak i Daga Gregorowicz. Dyrygował Marcin Pospieszalski.

Koncert poprzedziło wyznanie i przemówienie metropolity miejsca, abp. Grzegorza Rysia. Zdradził, że aby móc uczestniczyć w tym wydarzeniu zrezygnował z… audiencji u Ojca Świętego Franciszka, i wcześniej wrócił z Rzymu, gdzie był na konferencji. 

Reklama
Reklama

Jeszcze jakieś trzy dni temu miałem mieszane uczucia. Skąd one się wzięły? No stąd, że jak ojciec Andrzej przyszedł i powiedział: “Deus Meus ma 25-lecie w Łodzi u Jezuitów”, ja mu mówię „kiedy?” i on podał datę, ja sobie pomyślałem „jasny gwint!”

Dalej mówił o rozpoznawaniu Jezusa w twarzach ludzi, których spotykamy na swojej drodze, a zwłaszcza tych, którym jesteśmy „poślubieni”, jak on przez swoją posługę biskupa albo mąż poślubiony swojej żonie.

Przeczytaj również

Reklama
Reklama

Ten wątek podchwycił również Grzegorz Kiciński z Fundacji Aniołów Miłosierdzia, która pomaga s. Michaeli Rak zbudować i urządzić pierwsze na Litwie hospicjum dla dzieci. 

– Jeśli okazujesz komuś miłość, malujesz swoim życiem twarz Jezusa Miłosiernego – 

mówił Grzegorz Kiciński. Hospicjum dziecięce, budowane przez Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego w Wilnie, powstaje dokładnie w tym miejscu, gdzie malowany był pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego według wizji św. Faustyny. 

Reklama

Grzegorz Kiciński ujawnił również, że w lutym 2020 r. odbędzie się tam uroczyste poświęcenie wykańczanego obecnie Hospicjum. 

ad/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę