Nasze projekty

3 modlitwy do bł. Bronisławy

Patronka dobrej sławy, kuzynka św. Jacka Odrowąża i bł. Czesława, wielka czcicielka Męki Pańskiej. 1 września wspominamy bł. Bronisławę

Reklama

Modlitwa w niesławie i prześladowaniu

Boże nieskończonej dobroci i miłosierdzia, któremu należy się wszelka cześć i chwała od rozumnego stworzenia, który także chcesz być wielbiony w dziełach Twoich, Tyś powiedział: Proście, a otrzymacie, szukajcie, a znajdziecie, kołaczcie, a będzie wam otworzone.

Tyś Słudze swej imię Bronisława dać raczył, spraw, prosimy Cię pokornie, przez zasługi tej świętej Panny, abyśmy uciekając się do Ciebie w niebezpieczeństwie lub przypadku utracenia dobrej sławy, za Jej przyczyną od wszelkiej niesławy i prześladowania obronieni i zachowani zostali, a w potrzebach zawsze pomocy Twej doznawali. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Reklama
Reklama

Modlitwa w chorobie lub innej potrzebie

Przeczytaj również

  Do Ciebie uciekamy się, miłościwa Orędowniczko nasza i wierna Wspomożycielko we wszystkich potrzebach bł. Bronisławo! Racz wejrzeć miłosiernym okiem na lud upokorzony do Ciebie się garnący, który pełen ufności błaga Ciebie! Wstaw się za nami do zagniewanego Boga, który obrażony grzechami naszymi, sprawiedliwą ręką słusznie nas dotyka!

  Reklama
  Reklama

  Odwróć, prosimy, możną przyczyną Twoją karzącą prawicę, zjednaj nam łaskę u sprawiedliwego lecz i miłosiernego Boga, abyśmy wolni od… i wszelkiego utrapienia, chwalili Najświętsze Imię Jego wraz z Tobą swobodnym sercem na wieki! Amen.

  Modlitwa o śmierć szczęśliwą

  Reklama

  Przyczyń się za nami, bł. Bronisławo, w ową straszną godzinę, w której za Bożym wyrokiem przyjdzie rozłączyć się duszy z tym mizernym ciałem, by stanąć przed sprawiedliwym sądem! Cóż odpowiemy, jak wytłumaczymy się z zarzutów, jakie czynić nam będzie Bóg, sumienie i szatan, czyhający na zgubę dusz? O bł. Bronisławo! Patronko umierających grzeszników, o której sam szatan dał świadectwo, żeś straszna całemu Piekłu, błagam Cię, wspomnij na mnie niegodną(nego) sługę Twoją(ego) w ostatnią chwilę życia mego.

  Odpędź straszliwego wroga, który będzie się starał wspomnieniem dawnych grzechów przywieść mnie do rozpaczy. Wyjednaj mi łaskę zupełnego oczyszczenia się z popełnionych win i niedoskonałości, abym jak Ty, pobożnie przyjąwszy św. Sakramenty, za Twoją przyczyną mogła (mógł) przejść do szczęśliwej wieczności i Boga z radością oglądać i czcić wraz z Tobą na wieki! Amen

  Reklama

  Najciekawsze artykuły

  co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

  Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

  ARTYKUŁY POWIĄZANE

  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
  Reklama
  WIARA I MODLITWA
  Wspieraj nas na Patronite