Nasze projekty

Rozważania majowe. Odc. 31 – Matka

Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmogący – święte jest Imię Jego

Reklama

Jeżeli w życiu Maryi, dotkniętej i pociągniętej wyborem Boga, pojawiały się ze swoim cieniem i chłodem różne ludzkie zachowania, które oparte na niewiedzy były niegrzeczne czy wręcz grzeszne, to jednak nie one były najważniejsze.

Jeśli sprostanie pojawiającym się okolicznościom, właściwe reakcje na zaskakujące zjawiska i udzielanie odpowiedzi na stawiane przez ludzi, a zwłaszcza przez najbliższych, pytania mogły być nużące, a nawet męczące dla Matki Jezusa to przecież nie było w tym nic dziwnego.

Jeżeli nazaretańska codzienność, ubóstwo, po prostu trud życia, w żaden sposób nie zelżał i nadal bywał dokuczliwy to przecież nie był niczym nowym, oddziaływał mimochodem i zawsze pozostawała dla niego jedynie rola tła.

Reklama
Reklama

Jeżeli po odejściu Anioła nowe, kolejne znaki Bożej asystencji pojawiały się rzadko, zapewne niecodziennie, to ta częstotliwość nie miała żadnego wpływu na ich czytelność czy jednoznaczność.

Najważniejsze było to, że Maryja nosiła w swoim łonie Syna Bożego. Z każdym kolejnym tygodniem i miesiącem to jej kobiece brzemię skupiało myśli i modlitwy na tym jednym fakcie: była Matką.

Po każdym odczuwalnym poruszeniu się Dziecięcia, z każdym kolejnym gestem dłoni, które mogły dotknąć własnego ciała, aby się przekonać o spełniającym się na Niej, w Niej, niepojętym cudzie Wcielenia Boga, wdzięczność i zaufanie zapewne mieszały się z matczyną czułością, macierzyńską tkliwością.

Reklama
Reklama

Z każdą kolejną modlitwą i spojrzeniem wznoszonym ku Niebiosom nabierał wyrazistości powtarzany werset: „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmogący – święte jest Imię Jego”

Matko Boża, powierzam Twojej modlitwie całe moje religijne dojrzewanie, umacnianie tej najważniejszej więzi z Bogiem. Ty nie pozostajesz jedynie przykładem, ale stale prosisz za nami Boga. Wypraszasz u swego Syna łaski, które są darem Jego boskiej troski i życzliwości. Pomóż Maryjo, tak ufać Bogu, abym w życiu dosypującym codziennie nowych trosk i niepokojów, nigdy nie pomylił tego, co najważniejsze i życiodajne – tego, co jest wielką rzeczą, z tym, co również muszę przeżywać, ale zawsze mimochodem.

Reklama

Rozważania majowe. Odc. 1 – Nazaretanka >>>Rozważania majowe. Odc. 2 – Serdeczna >>>Rozważania majowe. Odc. 3 – Królowa >>>Rozważania majowe. Odc. 4 – Biblistka >>>Rozważania majowe. Odc. 5 – Rozważna >>>Rozważania majowe. Odc. 6 – Rozmowna >>>Rozważania majowe. Odc. 7 – Gotowa >>>Rozważania majowe. Odc. 8 – Krewna kapłana >>>Rozważania majowe. Odc. 9 – Służebnica >>>Rozważania majowe. Odc. 10 – Wsparta o Skałę >>>Rozważania majowe. Odc. 11 – Gościnna Gospodyni >>>Rozważania majowe. Odc. 12 – Wyróżniona >>>Rozważania majowe. Odc. 14 – Spiesząca >>>Rozważania majowe. Odc. 15 – Na otartych stopach >>>Rozważania majowe. Odc. 16 – Jak monstrancja >>>Rozważania majowe. Odc. 17 – Obrończyni życia >>>Rozważania majowe. Odc. 18 – Nazwana szczęśliwą >>>Rozważania majowe. Odc. 19 – Spontaniczna >>>Rozważania majowe. Odc. 20 – Nauczycielka modlitwy >>>Rozważania majowe. Odc. 21 – Przewodniczka własnej duszy >>>Rozważania majowe. Odc. 22 – Dostrzegająca niewidoczne >>>Rozważania majowe. Odc. 23 – Obecna w świątyni >>>Rozważania majowe. Odc. 24 – Stojąca w cieniu zdarzeń >>>Rozważania majowe. Odc. 25 – Świadek starego porządku >>>Rozważania majowe. Odc. 26 – Otwarta na nowe >>>Rozważania majowe. Odc. 27 – Odporna >>>Rozważania majowe. Odc. 28 – Dobra córka >>>Rozważania majowe. Odc. 29 – Zakłopotana narzeczona >>>Rozważania majowe. Odc. 30 – Na językach >>>Rozważania majowe. Odc. 31 – Matka >>>


 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę