fot. President Of Ukraine/domena publiczna/Flickr.com

Prezydent Ukrainy napisał list do rodziny zabitego dziennikarza. „Niech jego życie zainspiruje świat do walki”

"Niech jego życie, służba i poświęcenie zainspirują pokolenia ludzi na całym świecie do walki o siły światła przeciwko siłom ciemności" - pisze w liście do rodziny zabitego na Ukrainie amerykańskiego dziennikarza, prezydent Wołodymyr Zełenski.

Reklama

W niedzielę świat obiegła informacja o śmierci amerykańskiego dokumentalisty, który został zabity na Ukrainie. Wczoraj prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski postanowił złożyć kondolencje rodzinie zabitego Brenta Renauda. Napisał do nich list, którego treść opublikował także na swoim Twitterze.

Z głębokim smutkiem piszę, aby przekazać wam moje serdeczne kondolencje z powodu tragicznej śmierci waszego ukochanego syna i brata Brenta Renauda – rozpoczyna prezydent Zełenski.

Utalentowany i odważny dziennikarz, Brent stracił życie, dokumentując ludzką tragedię, zniszczenia i cierpienia milionów Ukraińców. Z całą swoją odwagą i determinacją podróżował do najniebezpieczniejszych stref wojennych, by sfilmować bezprecedensową bezwzględność i zło agresora – zaznacza w dalszej części.

Reklama
Reklama

Prezydent Zełenski zapewnił, że Ukraińcy razem z nimi opłakują stratę i szczerze współczują. Mieszkańcy Ukrainy, którzy walczą z rosyjskim reżimem w obronie swojej Ojczyzny i demokracji na świecie, opłakują z wami. Jesteśmy wdzięczni Brentowi za jego profesjonalizm i przywiązanie do wartości współczucia, etyki i sprawiedliwości – pisze prezydent Ukrainy.

Niech jego życie, służba i poświęcenie zainspirują pokolenia ludzi na całym świecie do walki o siły światła przeciwko siłom ciemności – podkreśla na koniec prezydent Ukrainy.

Amerykański dziennikarz Brent Renaud zginął w niedzielę w Irpieniu, mieście na północny-zachód od Kijowa. Dokumentalista został prawdopodobnie zastrzelony z pozycji zajmowanych przez Rosjan. Informację o śmierci dziennikarza podała policja obwodu kijowskiego.

pa, onet.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę