Nasze projekty

„W świetle Taboru” – muzycznie o powołaniu

Scenariusz siostry zakonnej, komentarz biskupa pomocniczego oraz muzyka skomponowana i wykonywana przez świeckich. 24 października w Warszawie będzie miał miejsce niezwykły koncert.

Reklama

„W świetle Taboru” to muzyczny projekt Wspólnot Jerozolimskich na Rok Życia Konsekrowanego. Patronatem objął go Jego Eminencja Ksiądz Kazimierz kardynał Nycz i J.E. ks. abp Henryk Hoser.

Jak mówi s. Maria Magdalena, autorka scenariusza, „jest to projekt skierowany do ludzi wrażliwych na piękno przez wielkie „P”, a szczególnie do tych, którzy dali się uwieść Bogu – który jest źródłem wszelkiego piękna – do ludzi, którzy oddali mu całe życie, a zatem do osób konsekrowanych.” Zaproszeni mogą czuć się jednak wszyscy, którym bliski jest w ogóle temat powołania, którzy szukają Boga, stawiają sobie różne pytania.

Projekt powstał we współpracy osób konsekrowanych i świeckich, związanych z Monastycznymi Wspólnotami Jerozolimskimi, z okazji Roku Życia Konsekrowanego. Jego finał odbędzie się 24 października 2015 roku o godz. 19.30 w Kościele Matki Bożej Jerozolimskiej przy ul. Łazienkowskiej 14 w Warszawie.

Reklama

Młodzi warszawscy artyści pod kierunkiem Teresy Gręziak wykonają repertuar muzyczny inspirowany tekstami biblijnymi i patrystycznymi rozważającymi tajemnicę powołania i oddania się Bogu. Przewodnią myślą tej narracji będzie fragment Ewangelii według św. Mateusza opisujący Przemienienie Jezusa na Górze Tabor.

„Koncert będzie obrazem tego, co się dzieje, gdy człowiek zdecyduje się odpowiedzieć na wezwanie Pana Boga. – mówi s. Maria Magdalena – Językiem muzyki opowie o intymnej relacji, do której wprowadza człowieka sam Bóg.”

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite