Trwa rekrutacja do Szkoły Kantorów

Trwa rekrutacja na wyjątkowe studium wokalno-liturgiczne, które od kilku lat prowadzone jest u krakowskich dominikanów.

Reklama

Szkoła Kantorów to dwuletnie studium muzyki liturgicznej przygotowujące do posługi muzycznej w Kościele. Od kilku lat prowadzi je Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny w Krakowie.

 

 

Reklama
Reklama

o szkole kantorów

 

Kurs odbywa się na dwóch poziomach: podstawowym i zaawansowanym. Kurs przygotowuje osoby dopiero zaczynające przygodę ze śpiewem jak i te, które chcą rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności wokalne. Zajęcia w Szkole prowadzą znakomici i uznani muzycy kościelni, między innymi Dawid Kusz OP, Sławomir Witkowski czy Marcin Wasilewski-Kruk. 

Reklama
Reklama

 

Studium kładzie nacisk na przekazywanie praktycznych umiejętności muzycznych – emisji głosu, nauki czytania nut, artykulacji, podstaw prowadzenia zespołów wokalnych – oraz wiedzy na temat liturgii i muzyki sakralnej. Pomaga poszerzyć i dobrać repertuar śpiewów liturgicznych, a także wzbogacić swoją wiedzę na temat zasad i przepisów liturgicznych ze szczególnym uwzględnieniem roli, jaką muzyka pełni w liturgii. 

 

Reklama

Szkoła Kantorów ma na celu wzmocnienie śpiewu wszystkich wiernych, a nie tylko solistów. Dlatego jej uczestnikami mogą być zarówno osoby już śpiewające lub te, które dopiero chcą się nauczyć śpiewać. Kantor bowiem może zarówno być członkiem chóru, jak i przewodzić śpiewowi zgromadzenia czy scholi, gregoriańskiej lub wielogłosowej. W większych ośrodkach kantor może również współpracować z organistą w ożywieniu i pielęgnowaniu lokalnej tradycji muzycznej. Zanim jednak ktokolwiek podejmie się tej roli, musi zacząć śpiewać.

 

Obecnie trwają zapisy do Szkoły Kantorów na rok akademicki 2014/2015. Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje można znaleźć na stronie:

 

http://www.liturgia.dominikanie.pl/

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę