Nasze projekty

Quo Vadis Trzecie Tysiąclecie – teatr

Co się dzieje, gdy pieniądz zastępuje Boga? Jak wyglądałby świat bez wojen, granic, narodów, w którym rządziłaby konsumpcja? Czy wiara, nadzieja i miłość mogą przetrwać w społeczeństwie ogłupionych konsumentów? Na te pytania starają się odpowiedzieć klerycy warszawskiego seminarium w sztuce "Quo Vadis - trzecie tysiąclecie".

Reklama

Z jednej strony Petroniusz i Marek, z drugiej – Prezydent Stanów Zjednoczonych Świata i Szef Urzędu Ochrony Konsumenta. Starożytność i przyszłość spotykają się w opartym na powieści Marcina Więcława (ps. Martin Abram) spektaklu. Klerycy nie unikają trudnych tematów, zmuszają widza, by odpowiedział sobie na najważniejsze pytania: o sens życia, o autentyczność wiary, o gotowość bronienia swoich przekonań nawet wtedy, gdy walka wydaje się beznadziejna.

quo_vadis_plakat_druk-page-001Futurystyczna wizja, nawiązująca do antyutopii George’a Orwella czy Aldousa Huxleya, pokazuje, czym może się zakończyć uznanie konsumpcji za główny cel życia. Pozornie idealne państwo nie zawaha się poświęcić tysięcy niewinnych chrześcijan, by poprawić wzrost gospodarczy. Jak w opisywanym przez Henryka Sienkiewicza Rzymie, zdeprawowana władza zdaje się triumfować. Jednakże – jak w oryginalnym „Quo Vadis” – żaden król tego świata nie może pokonać prawdziwego Króla i tych, którzy Mu zaufali. Takie wartości, jak wiara i miłość, okazują się uniwersalne i niezniszczalne.

Czy jednak Marek zdoła ocalić swoją ukochaną? Jaki los czeka okrutnego despotę? Jaką postawę wobec całej sytuacji zajmie Petroniusz? Wreszcie, jaką rolę odegra papież, kolejny następca św. Piotra? Czy Kościół obroni się po raz kolejny, czy raz na zawsze zostanie pokonany? Odpowiedź możemy uzyskać w zimowe weekendy w budynku seminarium warszawskiego na Krakowskim Przedmieściu.

Reklama
Reklama

„Quo Vadis – trzecie tysiąclecie” można zobaczyć w soboty i niedziele od 12 grudnia do 17 stycznia (poza przerwą świąteczną) w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym (ul. Krakowskie Przedmieście 52/54).

Terminy oraz rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 512-197-363 oraz na stronie www.wmsd.waw.pl.


 

Reklama
Reklama

Obejrzyj zwiastun sztuki


plaster grafika promująca

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite