Nasze projekty

Gospel w prawdziwie męskim wykonaniu

Podczas drugiego koncertu 10. edycji Festiwalu 7xGospel scena był zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn. Porywający występ Facetów w Czerni w krakowskim Klubie "U Louisa" był zwieńczeniem dwudniowych warsztatów, prowadzonych przez wybitnego instruktora, Łukasza Kubicę.

Reklama

Różni ich wiele: wiek, miejsce zamieszkania, stan cywilny, ale łączy niewątpliwie jedno − pasja do śpiewania muzyki gospel. 9 mężczyzn wzięło udział w intensywnych warsztatach weekendowych, chcąc doskonalić swoje umiejętności wokalne na chwałę Pana Boga. Czynili to pod okiem Łukasza Kubicy, dyrygenta chóru RiO Gospel i wokalisty. Mimo młodego wieku, zdobył on już duże doświadczenie, prowadząc warsztaty i tworząc własne kompozycje i aranżacje.

Dyrygent Łukasz Kubica_Koncert Faceci w Czerni_fot Paulina Orszak (5)
fot. Paulina Orszak/mp

− Łukasz wydobył z nich to, co najlepsze − zaznacza Lea Kjeldsen z biura festiwalowego. I dodaje: − Zachęcił ich do odważnego głoszenia wiary, pomógł przełamać stereotypy dotyczące męskiego śpiewu i pokazał im siłę męskiego głosu w grupie. Ubiegłoroczny koncert, wieńczący warsztaty Faceci w Czerni, odniósł wielki sukces, dlatego postanowiliśmy pójść za ciosem i zorganizować go również w tym roku. Nie pomyliliśmy się.

Koncert Faceci w Czerni fot Paulina Orszak (1)
fot. Paulina Orszak/mp

Żywiołowo reagująca publiczność w pełni doceniła trud włożony w przygotowanie repertuaru. Wieczór uświetnili również trzej wybitni soliści gospel: Michał Matuszewski, Bartek Chochół i Adam Rymarz. Ostatni z nich, znany i obsypany licznymi nagrodami wokalista, nie krył wzruszenia podczas swojego występu, gdyż właśnie
w Krakowie stawiał swoje pierwsze muzyczne kroki.

Reklama
Reklama
Koncert Faceci w Czerni fot Paulina Orszak (4)
fot. Paulina Orszak/mp

Koncert gospel w prawdziwie męskim wykonaniu nie kończy jednak Festiwalu 7xGospel. Cały czas trwają warsztaty dla seniorów (Śpiew Ruch Radość), młodych mam (Mama Gospel) i choreograficzne z elementami języka migowego (Hands of Worship). Niedługo rozpoczną się również warsztaty dla dzieci (Gospel Kids) oraz chóralne (17. Warsztaty Gospel w Krakowie).

Warsztaty Hands of Worship fot Joanna Wańczyk (2)
fot. Joanna Wańczyk/mp

− Zapraszamy również na Karaoke Live, czyli wyjątkowy wieczór pełen muzyki gospel granej i śpiewanej na żywo − zachęca Weronika Cymer, dyrektor festiwalu. I dodaje: − Karaoke odbędzie się w środę, 14 października o 19.30 w Klubie „Pod Jaszczurami” (Rynek Główny 8). Znakomicie zapowiada się również czwartkowy koncert Gospel Around The World, podczas którego będzie można na żywo porozmawiać z artystą, Treyem McLaughlinem z USA. To niepowtarzalne wydarzenie zaplanowane jest na 15 października o 20.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej II st. (ul. Basztowa 9). Na obie imprezy wstęp wolny.

Warsztaty Spiew Ruch Radosc_Fot Piotr Banasik BanasikStudiopl (6)
fot. Piotr Banasik/mp

Podsumowaniem i punktem kulminacyjnym Festiwalu 7xGospel będzie Koncert Finałowy, który odbędzie się 18 października w Kinie Kijów. Na scenie wystąpią wówczas uczestnicy warsztatów wraz z instruktorami i muzykami, zgodnie tworzący 300-osobowy chór i radośnie wysławiający Boga.

Reklama
Reklama
Warsztaty Spiew Ruch Radosc_Fot Piotr Banasik BanasikStudiopl (7)
fot. Piotr Banasik/mp

Patronat honorowy nad Festiwalem 7xGospel objął Prezydent Miasta Krakowa, Jacek Majchrowski. Patronami medialnymi Festiwalu są TVP Kraków, Światowe Dni Młodzieży, Gość Niedzielny, Stacja7.pl, Deon.pl, Dziennik Polski, Głos Seniora, jazzsoul.pl, inyourpocket.com, Kulturatka.pl.

Dodatkowe informacje o koncertach, biletach i wydarzeniach towarzyszących są dostępne na stronie www.7xgospel.com.pl.


Marcin Węc

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite