Nasze projekty

Kup książkę i zbuduj Dom dla Chłopaków

Z wielką radością przedstawiamy Wam książkę, w której Stacja7 ma swój udział: “Bronki. Siostry od wykluczonych”, autorstwa Elżbiety Wiater. To projekt, który opowiada o pięknej miłości pięknych kobiet - Sióstr Dominikanek z Broniszewic. Już drukują się ostatnie egzemplarze.

Reklama

Dom dla Chłopaków to jeden z najlepszych projektów start-upowych w ostatnich latach. Dynamiczne działanie Sióstr i determinacja, by stworzyć bezpieczne miejsce na 56 niepełnosprawnych chłopaków poruszyła serca wielu ludzi na całym świecie. Fala dobra jaka rozlała się w ostatnim roku jest znacznie większa niż kwota zebrana na koncie wspierającym budowę Domu dla Chłopaków.

Książka „Bronki. Siostry od wykluczonych” jest cegiełką. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na działalność Domu Chłopaków w Broniszewicach, prowadzonego przez Siostry Dominikanki.

Reklama
Reklama


O książce:

Anna Popek, dziennikarka TVP

Czasem całe nasze życie szukamy raju. Zdobywamy, gromadzimy, kochamy tracimy i wciąż próbujemy. Siostry Dominkanki z Broniszewic pokazują, że aby znaleźć swój raj trzeba go stworzyć dla ..kogoś innego. Trzeba zbudować fizycznie miejsce, rozpalić w nim ogień, aby było ciepło, nakryć stół i – co najważniejsze- znaleźć drogę do serca i do rozumu swoich domowników. 18 sióstr i 56 chłopców w wieku od dwóch do prawie 70 lat. I Broniszewice- często jedyne miejsce w ich całym życiu, które mogą nazwać domem. Ela Wiater w świetnej rozmowie z trzema siostrami układa jak kamyczki w mozaice obraz życia domu w Broniszewicach. Są sceny wzruszające, jak ta gdy mały chłopiec rozumie nagle, że to jest jego jedyne miejsce na ziemi są i takie, przez które pokazuje się precyzyjne działanie Boga. Historia z zakupem kurtek na zimę może nam wszystkim dać wiele do myślenia – zarówno jeśli idzie o dawanie jak i o pewność, że o nas Bóg także pamięta.

Reklama
Reklama

Krzysztof Skórzyński, dziennikarz „Faktów” TVN

Każdy kto poszukiwał Aniołów na ziemi, musi zajrzeć do tej książki, koniecznie. To więcej niż opowieść o tym, jak niemożliwe stało się możliwe. Więcej niż opowieść o dzielnych Dominikankach i ich Chłopakach, którzy postanowili dokonać – wydawałoby się niemożliwego – i zbudować piękny Dom w Broniszewicach. To jest opowieść o tym, że dla Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych. To dowód na istnienie Aniołów wokół nas. Tu, na ziemi.

Więcej o projekcie i działalności Sióstr z Broniszewic:
https://domchlopakow.pl/

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite