Nasze projekty

„Ilustrowany świat Biblii”. Przewodnik po symbolach Pisma Świętego

Pismo Święte to księga olbrzymia i fascynująca, napisana tysiące lat temu w językach, które niewielu z nas potrafi dzisiaj odczytać. Nie odkrywa swojego znaczenia w sposób łatwy, dlatego, gdy czytamy Biblię, potrzebujemy przewodnika.

Reklama

Książka Ilustrowany świat Biblii. Przewodnik po Starym i Nowym Testamencie. Kompletne wprowadzenie do Pisma Świętego wychodzi tym potrzebom naprzeciw.

„Obie części Biblii chrześcijańskiej, czyli Stary i Nowy Testament, wyrosły z wiary biblijnego Izraela i Kościoła apostolskiego, zatem mają wiarę chrześcijan wszystkich czasów budować i umacniać. Książka Ilustrowany Świat Biblii stanowi bardzo dobre całościowe wprowadzenie do czytania Biblii przeznaczone dla współczesnych chrześcijan i wszystkich zainteresowanych wiarą w Jezusa Chrystusa. Najpierw wyjaśnia, czym jest Biblia, a następnie podejmuje i omawia najważniejsze tematy obu jej zasadniczych części” – pisze ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Poprzez lekturę Ilustrowanego Świata Biblii poznajemy historię Izraela od najdawniejszych czasów, kulturę ludów Bliskiego Wschodu, Cesarstwa Rzymskiego i narodów Basenu Morza Śródziemnego.

Reklama
Reklama

Książka ma 560 stron, ponad 480 ilustracji, 40 kolorowych map a także wiele tabel i tablic chronologicznych. Ponadto zawiera drzewa genealogiczne, fotografie krajobrazów, dokumentów, skarbów kultury, rzeźb i obrazów znanych mistrzów, dokładne mapy z zaznaczonymi szlakami oraz obszerne cytaty z dokumentów i prac historyków, pisarzy i teologów. Bogata treść książki pomaga odbyć niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni, by rzeczywiście poznać i zrozumieć świat Biblii.

Ilustrowany Świat Biblii – w jednym i drugim przypadku respektuje chronologiczny porządek obecności i działania Boga w dziejach ludzkości. Co się tyczy Starego Testamentu, omawia dzieło stworzenia i tzw. historię początków, powołanie i misję Abrahama i pozostałych patriarchów, wyzwolenie hebrajskich niewolników z Egiptu i dar Prawa, dzięki któremu stali się narodem Izraela, dramatyczne losy zjednoczonego i podzielonego królestwa, klęskę Jerozolimy, zburzenie świątyni i wygnanie babilońskie, dalej powrót z wygnania i odbudowę państwowości, a także powstanie machabejskie wzniecone w obronie wierności Bogu oraz godności  i niezależności narodowej.

Książka – w części dotyczącej Nowego Testamentu zajmuje się wyjaśnieniem tajemnicy Wcielenia Syna Bożego, omawia gesta et verba Iesu, czyli czyny i nauczanie Jezusa, ukazuje przebieg i znaczenie Jego męki i śmierci, uwypukla radykalną nowość zmartwychwstania, podkreśla fakt wypełnienia w Jezusie Chrystusie wszystkich nadziei i obietnic zawartych w Starym Testamencie, a także opisuje narodziny i ekspansję Kościoła apostolskiego, w czym zasadniczą rolę odegrał św. Paweł jako niestrudzony Apostoł Narodów. Pod koniec tej części przystępnie przybliża eklezjologię biblijną, czyli naturę i posłannictwo Kościoła w świetle Biblii, oraz uwypukla perspektywę eschatologiczną, czyli ostateczne przeznaczenie człowieka i świata do życia i przebywania z Bogiem.” – dodaje ks. prof. Chrostowski.

Reklama
Reklama

Ilustrowany świat Biblii może również stanowić pomoc dydaktyczną.

„Na końcu każdego rozdziału umieszczono wartościowy dział „dydaktyczny”, a więc słownik objaśniający podstawowe pojęcia, pytania utrwalające przyswojoną wiedzę, ćwiczenia praktyczne i nawiązania do katechizmu katolickiego. Takie uzupełnienia to rzadkość w publikacjach na temat Biblii i jej orędzia.” – pisze ks. prof. Chrostowski.

Reklama

mat. prasowe, zś/Stacja7

Ilustrowany świat Biblii
Scott Hahn

Pismo Święte to księga olbrzymia i fascynująca, napisana tysiące lat temu w językach, które niewielu z nas potrafi dzisiaj odczytać. Nie odkrywa swojego znaczenia w sposób łatwy, dlatego, gdy czytamy Biblię, potrzebujemy przewodnika. Książka Ilustrowany świat Biblii. Przewodnik po Starym i Nowym Testamencie. Kompletne wprowadzenie do Pisma Świętego wychodzi tym potrzebom naprzeciw.

 

KUP KSIĄŻKĘ>>>

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę