Nasze projekty
Reklama

Scenariusze lekcji, quiz, plakaty, podcast. Materiały o Prymasie Wyszyńskim dla szkół i parafii

Prymas Wyszyński to postać, obok której nie sposób przejść obojętnie. Dlatego na wszelkie sposoby chcemy dotrzeć z jego przesłaniem tam, gdzie są czytelnicy naszego portalu!

W ramach projektu „Wolni ludzie” redakcja naszego portalu przygotowała kilka materiałów o Prymasie Wyszyńskim do wykorzystania w parafiach i w szkołach.

Wszystkie propozycje powstały na podstawie książki „Ojciec wolnych ludzi” Pawła Zuchniewicza i można znaleźć je na stronie z tą samą nazwą: ojciecwolnychludzi.stacja7.pl/

MATERIAŁY DLA SZKÓŁ I PARAFII

To po pierwsze podcast – czyli coś dla fanów słuchania. Wybraliśmy kilka tematów z nauczania Prymasa i fragmenty jego wypowiedzi czyta wspomniany już Michał “PAX” Bukowski. 12 odcinków, które nagraliśmy, to 40-minutowe słuchowisko. Jak z niego skorzystać? Potraktować któryś z tematów jako inspirację do kazania, zaproponować wysłuchanie jednego z odcinków jako pracę domową, zabrać podcast w podróż. Pojedyncze odcinki to zaledwie kilkuminutowe nagrania – nie zajmą więc wiele czasu na lekcji czy spotkaniu, a mogą okazać się świetnym punktem wyjścia do rozmowy. Podcast dostępny jest na Spotify oraz na naszym kanale YouTube – wszystkie odcinki znajdują się na stronie.

Reklama

Przygotowaliśmy również konspekty zajęć lekcyjnych (świetne na katechezę, ale nie tylko), które z powodzeniem można wykorzystać także na spotkaniach z młodzieżą w parafii. Obecnie do wykorzystania są cztery scenariusze: o wolności, o świętości, o mądrym wykorzystaniu czasu oraz quiz o Prymasie Wyszyńskim. Do każdego scenariusza można pobrać także prezentację w formie pokazu slajdów, w obrazkach albo w PDFie. 

Poza quizem na stronie zamieściliśmy także grę, inspirowaną nauczaniem Prymasa – w dużej mierze opartą na ABC Społecznej Krucjaty Miłości. W pliku znajdują się karty i instrukcja, jak przeprowadzić rozgrywkę. Gra może być elementem dodatkowym na każdym spotkaniu w grupie do ok. 30-40 osób (to gra drużynowa). 

Kolejna propozycja to plakaty. Przygotowaliśmy 3 plakaty do pobrania w formacie A3. Cytaty jakie na nich umieściliśmy nawiązują również do wspomnianych konspektów. Plakaty można wykorzystać w parafii oraz w szkole. Na stronie umieściliśmy je także w formacie png, dzięki czemu swobodnie można z nich skorzystać np. w mediach społecznościowych.

Reklama

Mamy także cytaty kard. Wyszyńskiego, wygodne do pobrania i wydrukowania dowolnej ilości. Łącznie jest ich 120. Liczba ta pozwala na przygotowanie dużej bazy do losowania na lekcjach, spotkaniach, dniach skupienia. Przy zwielokrotnieniu zaś może być wykorzystana nawet dla całej parafii. Cytaty można wydrukować, pociąć i zostawić w koszyku przy wejściu do kościoła, zachęcając wiernych, by choć drobną naukę Prymasa zabrali ze sobą do domu.

Wszystkie te materiały powstały w ramach projektu “Wolni ludzie”, realizowanego w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości, które koordynowane są przez Biuro Programu „Niepodległa” przy współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym czytelnikom o Prymasie Wyszyńskim będzie naprawdę głośno. A przecież warto, by usłyszało o nim jak najwięcej osób.

Reklama

ZAPRASZAMY: Spotkajmy się 12 września na Jasnej Górze! Czuwanie i koncert z okazji beatyfikacji

KSIĄŻKA DO POBRANIA ZA DARMO

We wtorek, 8 września, o godz. 12 w Domu Arcybiskupów Warszawskich odbędzie się prezentacja tej właśnie książki. Na spotkaniu gościć będziemy jej autora oraz ks. kard. Kazimierza Nycza, metropolitę warszawskiego, Jana Kowalskiego, dyrektora Biura Programu “Niepodległa” oraz Anetę Liberacką – red. naczelną naszego portalu. Spotkanie poprowadzi Michał “PAX” Bukowski, redaktor Studia Raban.

W spotkaniu można wziąć udział także on line, a dla wszystkich uczestników transmisji przewidujemy prezent: link do pobrania książki “Ojciec wolnych ludzi” w wersji elektronicznej (bezpłatnie). Zapraszamy do udziału w tym spotkaniu!

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę