Nasze projekty

„Życzyłbym wszystkim takich przełożonych, jakim on był dla mnie”. Abp Mokrzycki wspomina Jana Pawła II

– Był głową Kościoła, ale w kontaktach z innymi był przede wszystkim człowiekiem. Nie było żadnych barier. Kiedyś nawet żandarmi powiedzieli mi, że nic i nikt nie było w stanie go zatrzymać. On po prostu szedł spontanicznie do ludzi – opowiada o Janie Pawle II abp Mieczysław Mokrzycki w kolejnym odcinku serii "Poznaj Go".

Reklama

Abp Mieczysław Mokrzycki był drugim sekretarzem Papieża Polaka i jedną z najbliższych mu osób w ostatnich latach jego życia. Metropolita lwowski i były sekretarz Benedykta XVI w ósmym odcinku serii „Poznaj Go” opowiedział o codzienności Świętego, jego odpoczynku na łonie natury oraz pielęgnowanej na Watykanie miłości do Ojczyzny.

„Poznaj go” to cykl filmów, jakie z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II przygotowała archidiecezja krakowska. To seria wywiadów z osobami, które mogą nazywać się przyjaciółmi św. Jana Pawła II. Wśród nich jest koleżanka papieża z Wadowic, członkowiie „Rodzinki”, uczniowie, najbliżsi współpracownicy w Krakowie i Watykanie. Nagrania wideo ukazują się przez cały rok 2020, 18. dnia każdego miesiąca na stronie internetowej archidiecezji oraz w mediach społecznościowych.

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę