Nasze projekty
Fot. YouTube/Fundacja im. Heleny Kmieć

„Misja Świętość”. Premiera niezwykłego filmu o misjonarce Helenie Kmieć

Film opowiada o "zwyczajnie niezwyczajnej" wolontariuszce Helenie Kmieć oraz o misjach na węgierskiej placówce w Galgaheviz, gdzie Helena posługiwała z ramienia wolontariatu w 2012 roku. Premiera filmu rozpoczyna także zbiórkę na rzecz powstającego w Trzebini Centrum Wolontariatu Misyjnego im. Heleny Kmieć.

Reklama

Misja Świętość” to film o tym, że każdy z nas w swoim życiu powinien dążyć do świętości. Nie ma na nią jednej i uniwersalnej drogi. Tej prostej drogi nie miała również śp. Helena Kmieć, jednak w dzisiejszych czasach może być dla nas inspiracją jak pięknie żyć z Panem Bogiem u swego boku – wyjaśniają twórcy filmu.

„Podwórko Helenki”

Dokument pokazuje czas letnich kolonii w węgierskiej miejscowości Galgaheviz, które od czasu śmierci Heleny noszą nazwę Podwórko Helenki. To właśnie tam Helen wyjechała na swój pierwszy wyjazd misyjny w 2012 roku. Pośród archiwalnych nagrań będziemy mogli odnaleźć główną bohaterkę, a słuchając teraźniejszych opowieści wolontariuszy dowiedzieć się jak można zmierzać w stronę świętości, kontynuując misję Heleny.

Premiera filmu odbyła się w Niedzielę Misyjną 24 października o godz. 14:00 na kanale YouTube Fundacji im. Heleny Kmieć. Film zostanie także wyemitowany w telewizji TRWAM w czwartek 28 października o godz. 17:30.

Reklama

Zobacz film:

Helena Kmieć do Wolontariatu Misyjnego Salvator w Trzebini wstąpiła w 2012 r. Od początku mocno angażowała się w działalność wspólnoty. Posługiwała na placówkach misyjnych w Rumunii, na Węgrzech i w Zambii. Działała również w Duszpasterstwie Akademickim w Gliwicach, śpiewała w Chórze Akademickim Politechniki Śląskiej. Angażowała się w pomoc dzieciom w nauce w świetlicy Caritas i działalność Katolickiego Związku Akademickiego w Gliwicach. W lipcu 2016 roku pełniła funkcję koordynatorki Światowych Dni Młodzieży w rodzinnej parafii.8 stycznia 2017 r. rozpoczęła posługę z ramienia Wolontariatu Misyjnego Salvator jako wolontariuszka misyjna w Boliwii, z zamiarem półrocznej pomocy Siostrom Służebniczkom Dębickim w prowadzonej przez nie ochronce dla dzieci w Cochabamba, gdzie została zamordowana 24 stycznia 2017 r.

Reklama

mat. prasowe,zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę