Nasze projekty

Marek Zając

Jak może wyglądać Kościół w Polsce za 40 lat? Dwa scenariusze

„Ewangelia jest podręcznikiem komunikacji”

– Ewangelia jest dla chrześcijan wielką życiową inspiracją. Ale można też na nią spojrzeć jak na doskonały podręcznik komunikowania – przekonuje Marek Zając, dziennikarz TVP i publicysta. Skąd taka odważna teza? „Bo Jezus był mistrzem komunikacji!” – argumentuje Marek Zając bez cienia wątpliwości.  

ADVENTure: Stacja Never Give Up. Do samego końca!

Może nie usłyszałeś tego nigdy w kościele, ale jako chrześcijanin powinieneś to mieć w sercu. Nie możesz się poddawać. Nigdy!

ADVENTure: Stacja Sen. Ufasz w ciemno?

Martwisz się, że Bóg nie przemawia do Ciebie w snach jak do św. Józefa?

ADVENTure: Stacja Czas. Najwięcej spędzasz go w pracy?

Jeśli spędzasz sporo czasu poza domem i masz go mało dla swoich dzieci, to św. Józef może stać się dla Ciebie szczególnie bliski

Lista Bergoglio. Sensacyjna lektura

Na początek proszę o wyrozumiałość. I trochę cierpliwości. Bo to, o czym napiszę – brzmi jak bajka. Albo tani hollywoodzki scenariusz. A chwilami może nawet jak jedna z tych nie do zniesienia polukrowanych historyjek, które w szkole opowiadały nam zbyt egzaltowane katechetki. Ale trudno –innego wyjścia nie ma. Takie są fakty.

„Tajne akta Watykanu”

Mam być szczery jak na spowiedzi? Gdyby nie „Tajne akta Watykanu”, pewnie nigdy bym nie uwierzył, że książka oparta głównie na cytatach z dokumentów może być lekturą tak fascynującą. Tak wciągającą, że – wstyd się przyznać, niech inni kierowcy i policja będą miłosierni – niektóre fragmenty podczytywałem ukradkiem w samochodzie, gdy zatrzymywałem się na czerwonych światłach. A piorunujący efekt – powtórzmy, gdyż to istotne – autor osiąga bez koloryzowania, epatowania sensacją i podkręcania faktów.

Wspieraj nas - złóż darowiznę