Fot. Youtube/Langusta na plamie

O. Szustak o „zanurzeniu się w Trójcę Świętą”. Co to znaczy?

Słowo "chrzcić" oznacza dosłownie "zanurzać". W niektórych kościołach nadal praktykowany jest chrzest poprzez zanurzenie, a nie polanie wodą. W ten sposób zanurzamy się w Trójcę Świętą. Co to znaczy? Tłumaczy o. Adam Szustak OP na kanale "Langusta na Palmie".

Reklama

O. Szustak mówił w oparciu o ewangelię czytaną w niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego, w której Jezus powiedział do uczniów: „Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony”.

Jak tłumaczył, greckie słowo „chrzcić” oznacza dosłownie „zanurzać”. Przypomniał, że każdy zostaje ochrzczony „w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego”. Trzeba zanurzyć się w Trójcę Świętą – mówi o. Szustak.

Co oznacza zanurzyć się w Ojca, Syna i Ducha Świętego?

„Duch Święty jest tym, który nadaje nam tożsamość, obdarza darami. Jest jakby przekazicielem wszystkich talentów, wszystkich Bożych powołań, inspiracji, tego jak Bóg pragnie, abyśmy byli cudowni, w pełni rozwijający to co Pan Bóg nam dał. Czy słuchasz Ducha Świętego? Czy próbujesz żyć według jego natchnień” – mówi dominikanin.

Reklama
Reklama

kh/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę