Watykan o wypowiedziach papieża dotyczących wojny: to głos w obronie życia ludzkiego, a nie stanowisko polityczne

Słowa Ojca Świętego powinny być odczytywane jako głos wzniesiony w obronie życia ludzkiego, a nie jako stanowisko polityczne - czytamy w komunikacie Stolicy Apostolskiej, dotyczącym wypowiedzi papieża na temat wojny na Ukrainie.

fot. Fiore Bagatello/Cathopic

W codziennym biuletynie Stolica Apostolska opublikowała komunikat, w którym wyjaśniono, że wystąpienia papieża Franciszka dotyczące wojny „mają na celu przede wszystkim zaproszenie duszpasterzy i wiernych do modlitwy, a wszystkich ludzi dobrej woli do solidarności i wysiłków na rzecz odbudowy pokoju”.

„Niejednokrotnie, także w ostatnich dniach, powstawały publiczne dyskusje na temat politycznego znaczenia, jakie można przypisać takim wystąpieniom” – czytamy w komunikacie. „W związku z tym powtarzamy, że słowa Ojca Świętego dotyczące tej dramatycznej kwestii powinny być odczytywane jako głos wzniesiony w obronie życia ludzkiego i wartości z nim związanych, a nie jako stanowisko polityczne. Co do szeroko zakrojonej wojny na Ukrainie, zainicjowanej przez Federację Rosyjską, wystąpienia Ojca Świętego Franciszka są jasne i jednoznaczne w potępieniu jej jako moralnie niesprawiedliwej, niedopuszczalnej, barbarzyńskiej, bezsensownej, odrażającej i świętokradczej” – brzmi komunikat.

Komunikat jest określony jako oświadczenie Stolicy Apostolskiej, co należy rozumieć jako stanowisko bądź papieża, bądź Sekretariatu Stanu.

Reklama
Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę