Nasze projekty

W Wielkanoc premiera filmu „Franciszek – papież buntownik”

„Franciszek – papież buntownik” to historia życia pierwszego jezuity i południowoamerykańskiego biskupa, który został biskupem Rzymu i współczesnym następcą św. Piotra. Polską premierę dokumentu będzie można zobaczyć w Niedzielę Wielkanocną, 27 marca, o godz. 21:30 na National Geographic Channel.

Film „Franciszek – papież buntownik” analizuje wpływ rządów argentyńskiej junty i dramatycznych wyborów podejmowanych przez przyszłego papieża, na jego pontyfikat. To one ukształtowały urodzonego w niezamożnej rodzinie, młodego ideowca i sprawiły, że stał się on jednym z najbardziej podziwianych i jednocześnie kontrowersyjnych następców św. Piotra w historii Kościoła katolickiego.

W godzinnej biografii przedstawiającej drogę życiową i posługę duszpasterską kardynała Bergoglio przed jego rzymskim pontyfikatem, dramatyczne sceny fabularyzowane przeplatają się z archiwalnymi wywiadami. Wbrew oczekiwaniom rodziny młody Jorge Bergoglio rezygnuje ze studiów medycznych i idzie za głosem powołania składając śluby zakonne. Szybko zostaje wybrany prowincjałem zakonu jezuitów w Argentynie.

W latach 70. XX wieku Kościół rzymskokatolicki został wciągnięty w wir burzliwych wydarzeń społecznych, wywołanych przez oparte na terrorze rządy dyktatury wojskowej. Bolesne doświadczenia dotykające współbraci i osoby najbliższe spowodowały, że Bergoglio stał się „biskupem slumsów” – chciał, żeby Kościół zwrócił się w kierunku najuboższych wiernych.

Reklama
Reklama

W filmie biograficznym o Franciszku opowiadać będą m.in. Austen Ivereigh, brytyjski dziennikarz i autor książki „Wielki reformator – Franciszek”, Alberto D’Arezzo, jeden z przyjaciół Bergoglio z dzieciństwa oraz Olga Wornat, argentyńska dziennikarka i autorka książki „Nasza święta matka. Publiczna i prywatna historia Kościoła katolickiego”.

Produkcja, do której zdjęcia kręcono w Argentynie, Kolumbii i Wielkiej Brytanii, zostanie wyemitowana na antenie National Geographic Channel w 170 krajach i 45 wersjach językowych. Widzowie będą mogli obejrzeć film w Niedzielę Wielkanocną, 27 marca, o godz. 21:30.

Więcej informacji o filmie na stronie: http://natgeotv.com/pl/franciszek-papiez-buntownik

Reklama
Reklama

mip / Warszawa

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite