Nasze projekty

Papież zaapelował o pokój w Ziemi Świętej i na Ukrainie. „Przestańcie”

"Wojna, każda wojna na świecie, myślę też o udręczonej Ukrainie, jest porażką: wojna jest zawsze porażką. To zniszczenie ludzkiego braterstwa. Bracia, przestańcie, przestańcie" - mówił papież po modlitwie Anioł Pański.

FOT. BENHUR ARCAYAN/WIKIPEDIA.COM

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zaapelował o pokój w Ziemi Świętej i na Ukrainie.

Drodzy bracia i siostry, po raz kolejny moje myśli kierują się ku wydarzeniom, jakie mają miejsce w Izraelu i Palestynie. Jestem bardzo zaniepokojony, zasmucony. Modlę się i jestem blisko wszystkich, którzy cierpią: zakładników, rannych, ofiar oraz ich krewnych. Myślę o poważnej sytuacji humanitarnej w Gazie. Ubolewam, że w ciągu minionych kilku dni ostrzelane zostały także szpital anglikański i grecka parafia prawosławna. Ponawiam mój apel o otwarcie przestrzeni, aby nadal napływała pomoc humanitarna a zakładnicy zostali uwolnieni. Wojna, każda wojna na świecie, myślę też o udręczonej Ukrainie, jest porażką: wojna jest zawsze porażką. To zniszczenie ludzkiego braterstwa. Bracia, przestańcie, przestańcie – mówił papież.

Przypominam, że piątek 27 października ogłosiłem dniem postu, modlitwy, pokuty. Tego wieczoru o godzinie 18.00 w bazylice św. Piotra będziemy przeżywali godzinę modlitwy w intencji pokoju na świecie – dodał.

Reklama

KAI, kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę