Nasze projekty

Papież: „Tak wiele dzieci cierpi z powodu wojny!”

"Tylko miłość do Boga i bliźniego może sprawić, że świat odnajdzie światło i pokój, których tak bardzo potrzebuje" – stwierdził papież na przedświątecznej audiencji dla dzieci i młodzieży z włoskiej Akcji Katolickiej.

Fot. influenzando/Cathopic

Podejmując rozważanie nad wymową Bożego Narodzenia, Franciszek przypomniał o dzieciach, które giną na skutek konfliktów zbrojnych. W Strefie Gazy zginęło ich już ponad 3 tys., na Ukrainie ponad 500, a Jemenie tysiące – podkreślił.

Papież zauważył, że pamięć o tych najmłodszych ofiarach wojny powinna nas skłonić do tego, byśmy starali się być światłem dla tego świata i przemówić do serc żyjących w nim ludzi, a w szczególności do tych, którzy mogą zatrzymać turbiny przemocy.

ZOBACZ: Holandia legalizuje eutanazję dla dzieci

Reklama

Przyjmując w Watykanie dzieci i młodzież z Akcji Katolickiej, Franciszek nie odczytał przygotowanego na tę okazję przemówienia, a jedynie pozdrowił ich w kilku improwizowanych słowach. Apelował, by nie tracili radości, entuzjazmu i mistyki. Przekazując im swe przemówienie, prosił by rozpowszechnili je wśród członków Akcji Katolickiej.

Franciszek podkreśla w nim, iż Boże Narodzenie przypomina nam, że Bóg nas kocha i chce być z nami. To dlatego Jezus przyszedł na świat, stał się mały, żył w rodzinie z Maryją i Józefem i nadal jest obecny u naszego boku i w każdym z nas: ponieważ nas kocha, jest naszym przyjacielem. To wspaniały dar. I niesie ze sobą kolejny: że my również możemy kochać się nawzajem jak bracia. Jak bardzo tego dzisiaj potrzebujemy! Tak wiele narodów, tak wiele dzieci cierpi z powodu wojny! – powiedział Franciszek.

Krzysztof Bronk, Vatican News/KAI

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę